Twitch’ten 20 Bin Dolar’lık Karaoke Yarışması

Twitch Stream Star Yeni Karaoke Yarışması

İnternet üzerinden canlı oyun yayınlarının yapıldığı bir platform olan Twitch, geçtiğimiz yılın Ekim ayındaki TwitchCon etkinliğinde yeni karaoke oyunu Twitch Sings’ı duyurmuştu. Twitch Sings’ın, gerçek bir izleyici kitlesinin karşısında performans göstermek dışında SingStar ya da Rock Band oyunlarına oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni karaoke oyunu şu anda beta sürecinde (oyunun tam sürümü de kısa süre sonra gelecek) fakat Twitch, şimdiden oyunda 20.000 dolar’lık bir yarışma başlattı bile.

Yarışmaya katılabilmek için, 5 Mart günü gece saat 11:59’a kadar oyunun beta’sına ve Stream Star yarışmasına kayıt yaptırmanız gerekiyor. Twitch Sings’da binlerce farklı melodi yer aldığı için kendinize uygun bir şeyler bulmanız çok da zor olmayacaktır. Sağlam performanslarınızdan birkaç tanesini kaydettikten sonra, bunlar arasından en beğendiğinizi seçerek yarışmaya o performansınızla katılabilirsiniz. Oyundaki izleyiciler de şarkı isteklerinde bulunabilecek ya da yarışmacılardan, su altındaymış gibi, heyecanlı bir çocuk gibi veya daha farklı şekillerde şarkı söylemelerini isteyebilecekler.

Yarışmada son sekize kalındığında düello aşamasına geçilecek. Bu aşamada yarışmacılar 1 vs 1 olmak üzere birbirlerine karşı mücadele edecek ve izleyiciler de beğendikleri performans için oy kullanabilecek. Yarışmada son dörde gelindiğinde ise, bu dört finalist Nisan ayında Berlin’de düzenlenecek olan TwitchCon Europe etkinliğine katılmaya hak kazanacak ve orada sahnede sergileyecekleri canlı performanslarla 20 bin dolar’lık para ödülünün (ve oyuna kendi avatar’larının eklenmesi ödülünün) sahibi olmaya çalışacak.

Aslında burada yarışmanın ötesinde Twitch’in çok daha geniş bir hedefi var. Twitch bu yarışma sayesinde, platformundaki müzik odaklı içerik üreticileri arasından gerçekten yetenekli olanları ortaya çıkarmak istiyor. Elbette Twitch bu yarışmayla, karşılıklı etkileşime dayalı yeni karaoke oyununu tanıtmayı da amaçlıyor.