Twitch Üzerinden Şaka Yapmaya Çalışırken 50 Bin Dolarından Oldu

Twitch Üzerinden Şaka Yapmaya Çalışırken 50 Bin Dolarından Oldu

Twitch üzerinde yayın yapan oyuncuların birçoğu, izleyicilerinden PayPal yoluyla bağışlar topluyor. iNexus_Ninja takma isimli bir oyuncu, yayıncıları heyecanlandırmak için bağışladığı ve ay sonunda iptal edeceği 50,000 dolarlık ödemeyi geri alamamasıyla gündeme geldi. 

Twitch, özellikle video oyunları üzerinden canlı yayınlar yapmak isteyenlerin en çok kullandığı platform. Bu platform üzerinde canlı yayın yapan ve anlık olarak yüz binlerce kişiye ulaşmayı başaran yayıncılar, izleyicilerinin gönderdiği bağışları da kabul ediyorlar. Zaman zaman yüksek bağışlar yapan izleyicilerle gündeme gelen Twitch ise bu sefer hazin bir hikaye ile karşımızda. 

Geçtiğimiz Ocak ayında Hearthstone oynayan Lea isimli yayıncıya 11,500 dolar bağış yapan iNexus_Ninja, ismini bu yolla duyurmayı başarmıştı. Ardından NoSleepTV, Sodapoppin ve Dizzykitten isimli yayıncılara da 10 bin doların üstünde bağışlar yapan Ninja'nın sonu hiç hayırlı olmadı. Gerçek ismi bilinmeyen bu izleyicinin, 50,000 doları aşan bağışları yaptıktan sonra PayPal üzerinden gönderdiği ödemeleri geri çekeceği söylenmişti. Daha doğrusu Ninja, bağışları yaparken ödemeleri geri çekebileceğine güvenmiş ve çok bonkör davranmıştı.

Fakat bugün ortaya çıkan bilgilere göre PayPal, Ninja'nın yaptığı başvuruyu reddetti. Böylece şuursuzca gönderdiği 50,000 dolar da şaka yapmayı amaçladığı yayıncıların hesaplarında kalmış oldu. Daha hazin olanı ise iade talebinin reddedilmesinin ardından ortaya atıldı. Bir Twitter kullanıcısı, iNexus_Ninja olduğu iddia etti ve yaptığı bütün bağışları ailesinin kredi kartı üzerinden yaptığını ve paranın kendisine ait olmadığını söyledi. Kıssadan hisse: Şaka yapacağım derken, dozu da iyi ayarlamak gerekiyor. Çünkü 50,000 dolar günümüzde 144 bin 852TL ediyor. Şaka yapmaya çalışan Ninja'nın bağışları yaptığı anları ve yayıncıların verdiği tepkileri ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitch Android'e Mesajlaşma Desteği Geldi

Youtube Gaming Açılıyor, Şimdi Twitch Düşünsün!

Twitch Hacklendi, Kişisel Bilgilerinizin Çalınmış Olma Olasılığı Çok Yüksek

YORUMLAR