Twitch, Yayıncılar İçin Resmi Bağış Platformunu Tanıttı

Twitch, Yayıncılar İçin Resmi Bağış Platformunu Tanıttı

Dünya çapında oyun yayıncılarının en çok rağbet gördüğü platformlardan olan Twitch yeni bağış platformu Cheering'i resmi olarak tanıttı. Bilindiği üzere oyun dünyasına ilgi duyan kullanıcılar Twitch üzerinde sevdikleri oyuncuları takip edebiliyorlar, karşılaşmaları canlı izleyerek heyecanı gerçek zamanlı olarak yaşayabiliyorlar. Twitch yayınlarını yapan yayıncılar ise yayınlarını devam ettirmelerini sağlayacak finansal kaynağı elde edebilmek için PayPal gibi 3. parti platformlardan faydalanabiliyorlardı ve oyuncular bu platformlara ödeme yaparak bağış bırakabiliyorlardı.  Twitch bağış işini kendi bünyesine taşıyarak resmi bağış platformunu hizmete açmaya karar verdi ve Cheering'i duyurdu.

Oyun Severler Emojilerle Bağış Yapabilecek

Cheering'in temel mantığı emoji gönderilmesine dayanıyor. Oyuncular "Bits" adı verilen emoji paketlerini satın alıyorlar ve bu emojileri yayın yapan oyunculara göndererek para kazanmalarını sağlayabiliyorlar. 100 emoji içeren bits paketi 1.40 $ gibi bir fiyatla satılmakta. Kullanıcılar tek seferde 10.000 emoji gönderebilmekteler. Twitch bu sayede hem yayıncılarla takipçilerin arasındaki etkileşimi artırmayı hem de oyunculara ve kendisine gelir kazandırmayı amaçlıyor.

Ödemeler Amazon Pay ile Yapılacak

Bir Amazon servisi olan Twitch, Cheering'de doğal olarak Amazon'un ödeme sistemi Amazon Pay'i kullanacak. PayPal'in ülkemizde hizmet vermeyi durdurması Twitch yayıncılarını zor duruma düşürmüştü. Amazon Pay'in Türkiye'de hizmet vermemesi ise bu anlamda Türk yayıncılara herhangi birşey kazandırmayacak. Fakat Cheering'in alternatif ödeme yöntemlerini desteklemesi durum açısından fark yaratabilir. Konu hakkındaki gelişmeler sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Blizzard, Twitch'in Sohbet Bölümünde Yaşananlara Dur Demek İstiyor

YORUMLAR