TwitchCon Duyuruldu

TwitchCon Duyuruldu

Popüler oyun canlı yayın platformu Twitch, her geçen gün ününü artırırken yeni aktivitelerden de geri kalmıyor. Twitch Weekly'de yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki 35-26 eylül tarihlerinde büyük bir Twitch etkinliği düzenlenecek.

Firmanın resmi olarak yaptığı açıklamanın ardından TwitchCon.com adresinden etkinlik için ön kayıt almaya başlayacak olan servisin CEO'su, bu etkinlikte popüler canlı yayıncı ve gruplarla, fanlarının bir araya geleceğini belirtti. 2014 yılında Google tarafından satın alınacağı iddiaları dolaşan Twitch, 1 Milyar Dolar karşılığından Amazon'a satılmıştı. 40 Milyonu aşkın kullanıcının olduğu canlı yayın servisinde her bir kullanıcı, ortalama olarak hergün 100 dakika canlı yayın izliyor.
Twitch'in popülerliği, finansal açıdan çok fazla işine yaramıyor. 1 Milyar dolar gibi bir fiyata satılsa da servis, Amazon'a getirisi kısa vadede çok fazla olmayacaktır. Tüm bunları bir tarafa bıraktığımızda ise, Twitch tarihinde bir ilk olacak Twitchcon etkinliği başarılı olabilirse topluluk ruhunun yaratacağı algıyla daha da kendini geliştirebilir.

YORUMLAR