Twitch'in Android Uygulaması Güncellendi

Twitch'in Android Uygulaması Güncellendi

Milyonlarca kişinin oynadığı oyunlarda yapılan canlı yayınları kullanıcılar ile buluşturan video platformu Twitch'in Android uygulaması güncellenerek adeta baştan yaratıldı. Eski versiyona göre çok daha şık bir görünüme kavuşan uygulamayı daha önceden kullanıyorsanız yeni halini çok seveceksiniz.

Ülkemizde dahil olmak üzere tüm Dünya üzerinde hızlı büyümesini devam ettiren eSpor, en çok oynanılan League of Legends, Dota 2, World of Warcraft, Diablo 3, HearthStone, Smite ve StarCraft gibi oyunlar ile can buluyor. Milyonlarca kişilik kitlelere sahip olan bu oyunların diğer bir tarafında ise bu oyunları oynayanların yaptıkları canlı yayınlar bulunuyor. Oyuncuları canlı yayınlar ile buluşturan Twitch servisi, sahip olduğu Android mobil uygulamayı tamamen yeniden tasarlayarak daha kullanışlı ve şık hale getirdi. Oyuncuların istedikleri zaman istedikleri yerden canlı oyun yayınları izlemesini sağlayan uygulamaya girdiğiniz gibi bir çok görünüm farklılığını farkedebilirsiniz. Eskisine göre daha modern bir arayüze sahip olna uygulamayı tabletlerlerinizde de kulanabilirsiniz.

Uygulamanın yeni sürümünü keşfetmeye başladığınızda ilk dikkatinizi çekecek olan özellik ise kullanıcı profilleri. Bu profiller sayesinde Twitch üzerindeki kanalları online yada ofline olmasına rağmen kolayca bulabileceksiniz. Profil üzerinden kanalları takip edebilir yada yayın offline olmasına rağmen diğer izleyiciler ile chat yapabilirsiniz.

Önceki versiyonda takip ettiğiniz offline kanalları görüntüleyemiyordunuz. Yeni güncelleme ile artık bu da mevcut. İstediğiniz profile giderek yayın offline olmasına rağmen takip edebilir ve soldaki menü üzerinden takiğ ettiğiniz online ve offline olan tüm kanalları kontrol edebilirsiniz.

Twitch kullanıcılarının en büyük isteklerinden bir tanesi de daha gelişmiş bir arama yapılabilmesiydi. Kullanıcılarını dinleyen Twitch geliştiricileri uygulama üzerinde daha rahat ve pratik aramalar yapabilmenizi ve aynı zamanda kanallar ve kişiler arasında geçiş yapabilmenizi sağlamış. Ayrıca uygulamanın anasayfası üzerinden en çok izlenen ve en popüler oyunların yayınlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki resim uygulamanın yeni arayüzüdür.

Uygulamanın yeni versiyonu ile karşılaşılan tepkiler arasında sadece bir tane olumsuz görüş var o da uygulamanın resmi olarak Chromecast'i desteklememesi. Bildiğiniz üzere Chromecast ürünü sayesinde Android mobil cihazlarınız üzerindeki videolarıo ve resimleri salonunuzdaki TV ekranından izleyebiliyorsunuz. Twitch'in YouTube tarafından satın alınmasına rağmen hala Chromecast desteği gelmemesi kullanıcıların bir kısmı tarafından tepki görüyor fakat bu özellik de en kısa süre içerisinde gelecektir.

Sizde bi Android cihaz sahibiyseniz ve Twitch uygulamasını kullanıyorsanız uygulamayı güncelleyerek yeni versiyon hakkındaki görüşlerinizi bizlerle aşağıdkai yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Android Cihazınızı Hızlandırın

YORUMLAR