Twitch'in Başı İzlenme Botlarıyla Dertte

Twitch'in Başı İzlenme Botlarıyla Dertte

Pek çok sosyal medyada görülen, birkaç sene içerisinde Instagram tarafından ciddi önlemler alınan durum sonunda Twitch'i de vurdu; popüler oyunların canlı yayınla sunulduğu platformda izlenme botu kullanan kanallara karşı firma açıklamada bulundu.

Birkaç sene önce Instagram'ın sahte hesap ve botlara karşı aldığı önlemler kısmen işe yaramıştı diyebiliriz. Çünkü Instagram dahil tüm sosyal ağlarda, popülerlik ve maddi amaçlar uğruna bot kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor.

Twitch'in bunu saptaması ise uzun sürmedi. Canlı yayın esnasında anlık izleme sayısına göre hızla popülerlik kazanan kanalların maalesef hepsi iyi niyetli değil. Twitch de izlenme botuna karşı koymak adına bugün, önemli bir duyuruda bulundu.

"Bugün şirketimiz adına önemli bir adım atıyoruz. Twitch kullanıcılarını ve yayıncılarını her türden kötü niyetli gelişmeler adına korumak için en popüler izlenme botu satan 7 servise yasal yollarla ulaşarak sorunu çözeceğiz."

Ne Twitch'in ne de başka bir sosyal ağın bot kullanımını "kökünden" çözmesi pek mümkün gözükmese de, yasal işlemler neticesinde en azından bot satışı yapan firmaların pazara hakimiyeti biraz daha azalabilir. Sonuçta satıcılardan çok, bu yola başvuran kullanıcı ve kanal sahipleri engellenmeli.

Twitch Üzerinden Şaka Yapmaya Çalışırken 50 Bin Dolarından Oldu

Youtube Gaming Açılıyor, Şimdi Twitch Düşünsün!

YORUMLAR