Twitch'in İzlenme Rekoru CS: GO Turnuvasında Kırıldı

Twitch'in İzlenme Rekoru CS: GO Turnuvasında Kırıldı

Günümüzde E-spor o kadar hızlı gelişiyor ki, yavaş yavaş büyük rekorlarda kırılmaya başladı. Counter Strike: Global Offensive oyunu için düzenlenen Major turnuvasında Twitch izlenme rekoru kırıldı. Heyecan verici bir final maçının oynandığı dakikalarda, Twitch'deki ELeague kanalının canlı yayını 1 milyondan fazla izleyici kitlesine ulaştı. 

ELeague'in Twitch kanalı, canlı yayın yaptığı sırada 1.026 milyon gerçek zamanlı izleyiciye ulaştı. CS: GO Major turnuvasında Virtus.pro ve Astralis arasında oynanan final maçını yayınlayan kanal, Twitch'in bir önceki rekoru 890 bin görüntülemeyi kırdı. 

Twitch'in üst düzey E-spor Müdürü Christian Tamas, Astralis'in ELeague Major kupasını kazandığı maçın hemen sonrasında, en çok izleyici sayısına ulaşılan dakikalardan bir görüntüyü Twitter hesabından paylaştı. "Burada, tek kanalda en çok izleyici sayısına ulaşılan 890 bin rekoru kırıldı" diyen Tamas, bu başarıyı takipçileriyle paylaştı.


Atlanta'daki Fox Theatre'da düzenlenen ELeague Major turnuvası, dünyadaki en iyi 16 CS: GO takımının kıran kırana mücadelesinden oluşuyor. Takımlar 1 milyon dolarlık ödül havuzu için kıyasıya rekabet ediyorlar. Üstelik bu turnuva, Counter Strike oyunu için düzenlenen en prestijli turnuvalardan biri olmaıyla dikkat çekiyor.

Rakiplerinizden Daha İyi Bir Counter-Strike: GO Oyuncusu Olmanın Püf Noktaları

Twitch'e Yeni Bir Bağış Sistemi Geldi

Blizzard, Twitch'in Sohbet Bölümünde Yaşananlara Dur Demek İstiyor

YORUMLAR