Twitpic'in Uğraşları Sonuç Vermedi, Bu Sefer Kesin Olarak Kapanıyor

Twitpic'in Uğraşları Sonuç Vermedi, Bu Sefer Kesin Olarak Kapanıyor

Dünyaca ünlü mikroblog sitesi Twitter, milyonlarca üyeye ve her geçen gün maddi kazançlarını katlayan bir sisteme sahip. Twitter geçtiğimiz haftalarda fotoğraf paylaşma uygulaması Twitpic ile girdiği mücadelede son kozlarını oynadı.

Çeşitli şekillerde fotoğraf paylaşma imkanı sunan Twitpic çoğu kullanıcının vazgeçilmez uygulaması haline gelmişti. Fakat Twitter kendi ismini içerdiği gerekçesiyle şirkete telif davası açtı ve Twitpic 'in kapanması için büyük uğraşlar verdi. Haftalardır süren davada hala ayakta kalmayı başaran Twitpic artık kendini haklı gösteremedi ve yenilgiyi kabul etti. Davaya karşı direnememesinin asıl sebebinin maddi açıdan yetersizlik olduğu düşünülüyor. Aslında Twitpic'in kurtulması için bir yol vardı fakat son anda bu yol çıkmaza ulaştı. Bazı yatırımcılar Twitpic'i satın alarak Twitter'a karşı duracaklardı ama anlaşmanın ağır maddeler içermesinden dolayı bu satış gerçekleşmedi.

Şirketin kurucu ismi Noah Everett, haftalardır süren karışık hikayenin hüsranla sonuçlandığını resmi bir açıklama yaparak dile getirdi. Twitter'ın karşısında daha fazla duramadıklarını ve 25 Ekim 2014 tarihinde tüm sistemin fişinin çekileceğinden bahsedildi. Twitpic kapatıldıktan sonra paylaşılan fotoğraflar ne olacak, desteklenmediği için kaldırılacak mı henüz bilinmiyor. Fakat bilgisayarına arşiv yapmak isteyenler için Twitpic internet sitesi üzerinden fotoğrafların ve videoların indirilebileceği söylendi.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak fotoğraflarınız silinmeden arşivinizi indirebilirsiniz.

Twitter'daki Yeni Düzenlemeyle Takipçi Fırsatınız Artıyor

Twitpic Kepenkleri Kapatırken Twitter'ı Suçladı 

YORUMLAR