Twitter 140 Karakterlik Mesaj Sınırı İnadından Vazgeçiyor!

Twitter 140 Karakterlik Mesaj Sınırı İnadından Vazgeçiyor!

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya sahip popüler mikroblog sitesi Twitter, Jack Dorsey'le birlikte yeni özelliklerine yelken açıyor. Bu seferki yenilik ise kullanıcıların en çok şikayet ettiği mesaj sınırlandırması ile ilgili.

Yabancı kaynaklı bir internet sitesinin ortaya attığı iddiaya göre Twitter, 140 karakter olarak sınırlandırılan mesaj atma engelini artık ortadan kaldıracak. Tadını kaçırmadan kullanıcılarına uzun mesaj atma imkanı sunması beklenen dev sosyal medya sitesinin bunu nasıl yapacağı ayrıntılı olarak açıklanmadı. Bunun yeni bir uygulama kullanarak yapılacağı söylentiler arasında. 

Twitter kullanıcıları uzun mesaj gönderemedikleri için fotoğraf şeklinde yazmak istediklerini yazıp paylaşmakta. Paylaşılan bu fotoğraflarda Twitter'da kirliğe yol açıyor ve kuru kalabalık yapıyordu. Twitter geliştiricileri ve Twitter'ın en önemli isimlerinden Jack Dorsey kısa sürede bu konuyu çözecek.

Peki 140 karakter için hangi alternatifler var?

Şahsen biz Twitter'ın yıllardır sürdürdüğü bu 140 karakter özelliği kaldıracağına inanmıyoruz. Sadece bunu farklı alternatiflerle değiştirebilir. Mesela tweet atarken kullanıcı etiketlediğinizde, hashtag yazdığınızda ve resim yüklediğinizde 140 karakterden azalıyordu. Belki bunları çıkararak sadece metin yazdığınızda 140 karakteri kullanabilirsiniz.

Bu yenilik ne zaman aktif olur?

Twitter'ın güncellemelerini çok erken yaptığını biliyoruz. Henüz bir açıklama da yapılmadığına göre çok değil önümüzdeki günlerde bu özellikle güne başlayabiliriz.

Canınız Twitter'a mı girmek istedi? Buyurun:

Twitter Güvenlik Merkezi Artık Türkçe Konuşabiliyor

Twitter'da Artık Çoktan Seçmeli İletilerle Anket Yapılabilecek

YORUMLAR