Twitter 2014 Dünya Kupası için Reklam Alanlarını Şimdiden Satıyor

Twitter 2014 Dünya Kupası için Reklam Alanlarını Şimdiden Satıyor

Bu yıl Brezilya'da düzenlenecek olan 2014 FIFA Dünya Kupası, Messi ve Neymar gibi yetenekli oyuncuların varlığından dolayı büyük ilgi çekiyor.

Twitter ise henüz başlamasına 11 ay olan turnuva için reklam alanlarını açık artırma yoluyla satacağını açıkladı. Bu ayın sonlarında çıkaracağı reklam paketlerini açık artırma yoluyla satarak erken hamle yapmak isteyen Twitter, bir çok firmanın henüz reklam bütçelerini nasıl dağıtacağını belirlemeden firmaları erken alıma zorlamaya çalışıyor.

200 milyon kullanıcı sayısı ve 47 milyon futbol severin takip ettiği Twitter, Dünya Kupası veya bu tip büyük spor etkinliklerinde gerçekten çok etkili bir reklam alanı oluyor. Kullanıcıların müsabakalar esnasında sürekli site üzerinden paylaşımda bulunması ve siteyi takip etmesi Twitter'ın reklam alanlarına olan ilgiyi artırıyor.

1 Altın, 1 Gümüş ve 2 Bronz reklam paketi hazırlayan Twitter, altın reklam paketinin final ve 1 yarı final maçını içinde bulunduran 6 günlük süre boyunca tanıtıma imkan vereceğini belirtti. Açık arttırmaları kazanan firmalar, reklamlarını 1 günlüğüne 50 ülkeye yapabilecek. Normal şartlar altında böle bir reklamın bedeli ise 600.000$.

Açık arttırmalarda kazanan firmaların 2. en yüksek teklifi sunan şirketten 1$ fazla ödiyeceğini belirten Twitter, bu reklam paketleri satışından toplamda 3 milyon $ gelir elde etmeyi planlıyor.

Hackerlar Verizon'un Cihazını Mobil Casus İstasyonuna Çevirdi

YORUMLAR