Twitter 2018'de 400 Milyon Kullanıcıya Ulaşacak

Twitter 2018'de 400 Milyon Kullanıcıya Ulaşacak

Twitter'ın 2018 yılına kadar 400 milyon kullanıcıya ulaşacağı öngörülüyor. Twitter'ın bu büyümesine en büyük katkı sağlayacaklar arasında Hindistan gibi nüfusu fazla ve ekonomisi büyüyen ülkeler yer alıyor. 

Yapılan yeni pazar araştırmaları yakın gelecekle ilgili önemli öngörüleri de beraberinde getiriyor. Araştırma şirketi eMarketer'ın yayınladığı yeni rapora göre mini-blog olarak başlayan ve haber sektörünü besleyen sosyal ağ Twitter, yüzde 40'ı Asya-Pasifik bölgesinden olacağı tahmin edilen yaklaşık 400 milyon kullanıcıya kucak açmış olacak. Çin'de yasaklanmasına karşın bölgede kullanıcılarının yüzde 32'sinde bulunan Twitter, Hindistan ve Endonezya'dan da hatrı sayılır sayıda kullanıcıya sahip. Öyle ki, Hindistan 18 milyon, Endonezya 15 milyon kullanıcıyla yıl sonunda en çok Twitter nüfusuna sahip ülkeler arasında üçüncü ve dördüncü sıraya doğru ilerliyorlar.

Hepimizin merak ettiği ABD rakamlarına gelince, 2015'e kadar ülkede Twitter kullananların artış oranının çift haneden tek haneye düşmesi bekleniyor. Bunun sebebi artık hedeflediği kullanıcıların pek çoğunun Twitter kullanıcısı olması; dolayısıyla yeni kaydolanların sayısı gittikçe azalıyor. Tahmin edeceğiniz gibi, Türkiye'deki Twitter engeli istatistikleri değiştirecek bir etki yaratmıyor.

Ücretsiz VPN Servisi VPN Gate ile Engelli Sitelere Giriş

Twitter'a ''Sessize Al'' Özelliği Geliyor

Twitter'a Çoklu Fotoğraf Nasıl Eklenir?

Twitter Sessize Alma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yeni Twitter Profili Oluşturma Rehberi

YORUMLAR