Twitter, ABD Senatosuna Rusya İle İlgili Bir Aktivite Raporu Sunacak

Twitter, ABD Senatosuna Rusya İle İlgili Bir Aktivite Raporu Sunacak

Twitter, ABD Senatosu İstihbarat Komitesine Rusya'nın kendi bünyesinde yaptığı faaliyetlerle ilgili bir rapor sunacak. Rapor, ABD'de 2016 yılında düzenlenen başkanlık seçimleri öncesi ve sonrasında Rusya'nın, Twitter üzerinde yapmış olduğu tüm etkinlikleri kapsayacak.

Büyük olasılıkla bu karar, Facebook'un geçen yıl ABD'de düzenlenen başkanlık seçimleri sırasında Rusya merkezli hesaplardan reklam aldığı haberlerinin gündeme gelmiş olmasıyla da bağlantılı. Tamindir.com'da konuyla ilgili olarak Facebook, ABD Seçimleri Sırasında Rusya'dan Reklam Parası Almış başlıklı haberi sizlerle paylaşmıştık.

ABD Kongresi'nde gündemde olan ve hala sürdürülen Rusya ve sosyal medya başlıklı soruşturmalar, Rusya'nın seçim döneminde Başkan Donald Trump'ın kampanyasına destek verip vermediğini araştırıyor. Facebook'un bu konuyla bağlantılı olan açıklamalarına ek olarak, Twitter'da araştırmaya destek vermek amacıyla söz konusu araştırmayı duyurmuş olabilir.

Diğer taraftan Rusya hükümeti, Trump yönetimine destek vermiş olabileceği iddialarını şiddetle reddediyor. Ancak, ABD muhalefeti ve basını, Moskova yönetiminin Trump'ın Demokrat adaylarıyla birlikte 2016 seçimlerinde başkan adayı olan Hillary Clinton'a karşı birleştiği iddiasında oldukça ısrarcı.

Donald Trump’ı Twitter’dan Atabilmek İçin Para Topluyorlar

YORUMLAR