Twitter Acil Durum İletilerini Hizmete Sundu

Twitter Acil Durum İletilerini Hizmete Sundu

Twitter sosyal medya kullanıcılarının oldukça işine yarayabilecek, hatta hayat kurtarabilecek bir özelliğini duyurdu. Yurtdışında yeni hizmete sunulan acil durum uyarı sistemi ile kamu kuruluşları ve hükümet dışı kurumlar sel ve deprem gibi doğal afetlerde ve toplum sağlığını etkileyebilecek kritik durumlarda Twitter kullanıcılarını SMS veya Twitter bildirisi ile uyarabilecek. Acil durum uyarı sistemi Twitter kullanıcılarının belli hesaplara giriş yapmasını gerektirmekte. Bu sayede acil durumu bildiren yazılı mesaj veya bildiri kullancılara iletilecek.

Sistemin her kullanıcıya otomatik olarak uygulanmaması ve kullanıcı onayı gerektirmesi sistemin güzel bir yönü. Böylece kullanıcılar ihtiyaç duymadıkları uyarılar tarafından rahatsız edilmeyecek. Twitter yeni özellik ile ilgili olarak yaptığı resmi duyuruda amaçlarının Twitter kullanıcılarına acil durumlarda ve diğer iletişim yöntemlerinin çalışmadığı zamanlarda saygın kurumlardan en önemli ve en doğru bilgileri ulaştırmak olduğunu açıklıyor.

Uygulama şu an için Amerika, Kore ve Japonya gibi ülkelerde hizmete açılmış durumda. Türkiye için sistemin ne zaman hayata geçeceği merak konusu. Sistem Twitter'ın Android 4.1.6 ve iPhone 5.10 ve üzeri versiyonlarında aktif halde.

Twitter Gömülü Tweet'lerin İçerdiği Resimleri Büyüttü

YORUMLAR