Twitter Akıllı Telefonlarınızda Kullandığınız Diğer Uygulamaları Takip Edecek

Twitter Akıllı Telefonlarınızda Kullandığınız Diğer Uygulamaları Takip Edecek

Eğer bilgisayar ve mobil cihaz kullanımlarında özel yaşantınıza ve gizliliğine önem veriyorsanız popüler sosyal medya platformu Twitter'ın sizi kızdırabilecek bir haberi var. Twitter artık akıllı telefonlarınızda kullandığınız diğer uygulamaları takip edebilecek.

Yeni açıklanan bu takip özelliği sayesinde Twitter kullanıcıları artık kullandıkları uygulamalarında bilgilerini Twitter'a göndermiş olacak. Twitter kullanıcıları arasında popüler olan Tweetbot ve benzeri uygulamalar için henüz böyle bir özelliğe sahip değil. Fakat ilerleyen zamanlarda ne olur bilemeyiz.

Twitter'ın bu takip ssitemini aktif etmesinin en önemli sebebi ise kullanıcıların alışkanlarını daha iyi saptayarak onlara daha uygun reklam ve içerikler sunmak. Twitter üzerinde görmüş olduğunuz reklamların iyileştirilmesi ve yayın akışında karşılaştığınız içeriklerin daha doğru olması amacıyla yapılan güncelleme sayesinde artık Twitter cihazlarınızdayüklü olan tüm uygulamaları görerek takip edebilecek ve böylece akıllı telefon kullanım alışkanlıklarınızı sandığınızdan çok daha fazla öğrenebilecek. Tabi bunun sonucunda ilgi alanlarınıza göre reklamlar sunarak tıklamanızı sağlayacak.

Bu özelliğin iyi mi kötü mü olduğu tartışılı elbette ama madem reklam göreceğiz, bari ilgilendiğim konularda göreyim diyerek Twitter'ın bu hamlesini sindirebilirsiniz. Diğer yandan ise mobil cihazlara yüklediğimiz uygulamaların bu şekilde bilgilerimizi toplayarak bize geri satıyor olmasıda hoş değil gözüyle bakıyorum.

Hem Android hem de iOS versiyonu için geçerli olan bu yeni takip sistemi Twitter üzerinde geçerli olacak olup başka bir uygulama ile bağlantılı değildir. Eğer Android ve iOS mobil cihazlarınıza henüz Twitter yüklemediyseniz aşağıdaki linklere tıklayarak hemen indirebilirsiniz.

TEOG Soruları ve Cevapları Açıklandı!

YORUMLAR