Twitter, Android Kilit Ekranı Uygulaması Cover'ı Satın Aldı

Twitter, Android Kilit Ekranı Uygulaması Cover'ı Satın Aldı

Twitter'ın, Android kilit ekranı uygulaması Cover'ı satın aldığı ortaya çıktı. Pazartesi günü her iki şirkette satın alma işleminin gerçekleştiğini duyurdu.

Eski bir Google çalışanı tarafından hazırlanan Cover, geçtiğimiz ekim ayında sadece davet ile katılabilinecek şekilde ortaya çıkmıştı. Cover ile Android cihazlarınızın kilit ekranı üzerinde 6 farklı uygulamaya ulaşabiliyorsunuz. Bu uygulamalar kullanıcıların akıllı telefon kullanım alışkanlıkları ve günlük verilere göre belirlenmektedir.

Twitter, tıpkı cover gibi Android platformunun sahip olduğu potansiyele güvenerek akıllı telefonların çok daha akıllı hale gelebileceğine inanıyor. Aynı görüşe sahip iki şirketin birleşimi olarak görülen bu satın alımla birlikte şirketler Android akıllı telefonların nasıl daha kullanışlı ve yararlı olabileceği üzeirnde çalışacaklar. Twitter, satın alma işlemini bir Tweet ile onaylamasına rağmen satın alma işleminin detaylarına değinmedi.

Twitter'ın en büyük rakibi Facebook'da geçtiğimiz yıl Facebook Home ile Android kilit ekranlarını kontrol etmeye çalışmıştı. Fakat başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Twitter ise bu satın alma ile birlikte bizlere Android deneyimini geliştirmek için elinden geleni yapacağını gösterdi.

Cover ekibi uygulamanın şu an için Android kullanıcılar tarafından kullanılmaya devam edeceğini açıkladı.

TuruncuLevye 12. Altın Örümcek'te Halkın Favorisi Seçildi!

YORUMLAR