Twitter Araması Artık Fotoğrafları Gösteriyor

Twitter'ın arama motorunda yaptığı son değişiklik sayesinde artık arama sonuçlarında direkt olarak fotoğraflar sekmesine ulaşmak mümkün.

Twitter Araması Artık Fotoğrafları Gösteriyor

İnternetin her geçen gün daha fazla görsel ağırlıklı olması nedeniyle pek çok web hizmeti de kendi uygulamasını görsellere ağırlık verecek şekilde düzenliyor ve bunlardan bir tanesi de Twitter oldu. Kullanıcıların Twitter'da arama yaparken resimler ve fotoğraflar da görmek istediklerini farkeden servis kendi arama çubuğunu güncelleyerek fotoğraf sonuçlarına da yer verecek şekilde düzenleme kararı aldı.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde de fark edebileceğiniz gibi solda bulunan arama sekmelerinin en sonuncusu fotoğraflar olarak belirlenmiş durumda. Yaptığınız aramadan sonra bu sekmeye tıkladığınızda o sonuç için en uygun olan fotoğrafları kolayca görme imkanına kavuşuyorsunuz. Diğer arama sonuçlarında herhangi bir değişiklik mevcut değil ancak bu küçük iyileştirmenin pek çok konuda daha rahat sonuca ulaşmayı sağlayacağı aşikar.

Aynı zamanda geçmişte yaptığınız aramaları da arama çubuğunda karşınıza çıkartan Twitter böylece tekrar tekrar aynı şeyleri yazmaktan da sizler kurtarıyor ve yazdığınıza benzer arama girdilerini de görmenize yardımcı oluyor. Son bir sene içerisinde oldukça fazla yeniliğe giden Twitter son olarak API sistemini güncellemiş ve çok daha hızlı bir şekilde çalışmaya başlamıştı.

Google Drive'ın masaüstü kısayolları artıyor

YORUMLAR