Twitter Artık Gif Arama ve Mesajlara Video Ekleme Seçenekleriyle Daha Eğlenceli

Twitter Artık Gif Arama ve Mesajlara Video Ekleme Seçenekleriyle Daha Eğlenceli

Sosyal medyanın en yaygın olarak kullanılan servislerinden olan Twitter artık kullanıcılara daha eğlenceli içerikler paylaşmaları için yardımcı olacak. Bilindiği üzere bir süre önce Twitter üzerine gif dosyalarını paylaşma özelliği eklenmişti. Bu özellik sayesinde gif animasyonlarını Twitter iletilerimize iliştirebiliyor, mizahi paylaşımlar veya ruh halimizi anlatan açıklamalar yapabiliyorduk. Twitter geçtiğimiz sene içinde Twitter üzerinde 100 milyondan fazla gifin paylaşıldığını raporluyor.

Twitter'ın hizmete açtığı yeni gif arama aracı sayesinde bir Twitter iletisi paylaşırken gif tuşuna dokunarak gifleri anahtar kelimeye göre veya farklı tepki şekillerine göre ya da kategoriler altında arayabileceğiz.

Twitter'ın kullanıcılara sunduğu bir diğer yenilik de Twitter DM sistemini etkiliyor. Artık Twitter üzerinden gönderdiğimiz DM - direkt mesajlarda video paylaşmamız mümkün olacak ve mesajlarımız videolarla daha keyifli hale gelebilecek.

Twitter'ın yaptığı bu değişiklikler sosyal medya servisinin web arayüzünde, Android ve iOS uygulamalarında önümüzdeki haftalarda aktifleşecek. Twitter'ın mobil versiyonlarında bu özelliklerden faydalanabilmek için uygulamaları güncellemeniz gerekecek. Twitter'ın en güncel versiyonunu bu bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz:

Program Kullanmadan Videolardan Gif Yapma

Gif Küçültme, Gif Kırpma ve Gif Boyutlandırma Nasıl Yapılır

Programsız Giflere Yazı Ekleme Nasıl Yapılır

Pratik ve Hızlı GIF Yapma Yöntemleri

YORUMLAR