Twitter Artık GIF'i Destekliyor

Twitter Artık GIF'i Destekliyor

Sosyal ağ Twitter dünden itibaren Tweetlerde GIF oynatacağını duyurdu. Twitter Support hesabından duyrulan günceleme pek çok GIF bağımlısını sevindirecek.

GIF bazılarımız için artık bir iletişim yöntemi haline geldi. Duygularımızı anlatırken yazılarla, fotoğraflarla veremediğimiz pek çok tepkiyi filmlerden, kliplerden çekip çıkarılan hareketli GIFler sayesinde iletebiliyoruz. Twitter'ın sessize alma özelliği son zamanlarda en beğenilen güncellemesiydi. Ardından GIF'i desteklediğini duyurmasıyla favori özelliğin bunun olacağını ve Tweetlere şenlik geleceğini öngörmek yanlış olmaz sanıyoruz.


Twitter'da daha önce de GIF ekleyebiliyorduk fakat bunun için Giphy adlı platformu kullanmamız gerekiyordu. Gelen destek sayesinde Tweet'i görüntülemek için açtığımızda tıpkı Vine mini-videoları gibi GIF animasyonları da Oynat butonuna basınca Tweet'in içinde hem Android ve iOS'da hem de masaüstünde görüntülenecek. TweetDeck ve Windows Phone için ise henüz bu destek gelmedi.

Bu sevindirici adım, zamanında desteklenen fakat daha sonra kaldırılan Instagram resimlerini gösterme özelliğini aklımıza getirdi. Umuyoruz ileride Twitter Instagram için de yeniden destek vermeye başlar.


Varınca Çaldırma, Beni Bir “Yo”la!

Apple'dan Ramazan Ayına Özel İçerikler

Facebook Slingshot'ı Markete Koydu

YORUMLAR