Twitter Artık Önerilen Tweet'leri Herkese Gösterecek

Twitter, önerilen tweet gösterimini artırıyor ve artık Twitter'ın pek çok yerinde önerilen tweet'lerle karşılaşılacak. İşte detaylar!

Twitter Artık Önerilen Tweet'leri Herkese Gösterecek

Twitter artık kullanıcıların takip etmedikleri hesaplardan daha fazla tweet'i ana sayfalarına aktarıyor. Şirket, geçmişte pek sevilmeyen bu özellikten kaçınmış olanlar da dâhil olmak üzere tüm kullanıcılarına bu yeni görünümün kullanılmasının tavsiyelerinde bulunduğunu açıkladı.

Şirket bir tweet'te "Twitter'daki herkesin platformdaki en iyi içeriği görmesini sağlamak istiyoruz, bu nedenle önerilerimizi geçmişte görmemiş olabilecekler de dâhil olmak üzere tüm kullanıcılara genişletiyoruz." dedi.

Kullanıcıların ana sayfasındane kadar önerilen tweet görmeyi beklemeleri gerektiği veya Twitter'ın önerileri uygulamanın diğer bölümlerinde de daha belirgin hâle getirip getirmediği net değil. Şirket, tweet'inde Eylül ayından itibaren "önerilerin ana sayfa zaman akışınızda, keşfet sekmesindeki belirli yerlerde ve Twitter'ın başka yerlerinde görünebileceğini" belirten bir ifade kullandı.

Tweet'leri Kronolojik Sıralayanlar Önerilen Tweet'leri Görmeyecekler

Şimdilik, tweet'leri kronolojik olarak sıralayan ve hâlihazırda takip edilmeyen hesaplardan gelen tweet'leri tarihsel olarak içermeyen "en son" zaman çizelgesini görüntülerken öneriler görünmeyecek gibi görünüyor.

Değişiklik şaşırtıcı gelse de bu, şirketin daha fazla önerilen içerik eklemeyi denediği ilk sefer değil. Twitter, yıllardır hizmetinin çeşitli bölümlerine öneriler getiriyor ancak bazen bu önerilerin ne sıklıkta göründüğünü değiştiriyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Apple Twitter'ı App Store'dan Kaldırmakla Tehdit Etti
SOSYAL MEDYA

Apple Twitter'ı App Store'dan Kaldırmakla Tehdit Etti

Twitter tarafında sular durulmuyor. Elon Musk'ın özgür düşünce ortamı sağlamak adına başta Donald Trump'ın geri dönmesi olmak üzere aldığı bazı kararlar, tepki topluyor.

Havada Barış Kokusu Var: Tim Cook, Elon Musk'a Apple Merkezini Gezdirdi
SOSYAL MEDYA

Havada Barış Kokusu Var: Tim Cook, Elon Musk'a Apple Merkezini Gezdirdi

Bu hafta teknoloji dünyasına damga vuran gelişmelerden biri, Twitter ile Apple arasındaki çekişme olmuştu. Elon Musk'ın Apple'ı sert bir şekilde eleştirmesinin ardından firma, Twitter hesabındaki paylaşımları silmiş ve Twitter'ı App Store'dan kaldırmakla tehdit etmişti.

YORUMLAR