Twitter Artık Sizi Yakınınızdaki Etkinliklerden Haberdar Edecek

Twitter Artık Sizi Yakınınızdaki Etkinliklerden Haberdar Edecek

Dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter yakınınızdaki etkinlikler ile ilgli olan yeni bildirim sistemi ile kullanıcılarını sevindirecek. Bir süre önce hesabınız ile ilgili etkileşimleri size daha etkin bir şekilde duyurabilmek için bildiri sistemini güncelleyen Twitter bu sefer de etrafınızda olup bitenlerden haberdar olmanızı sağlamak için çabalıyor. Twitter bu amaçla yaptığı testlerde televizyonda veya gerçek hayatta kullanıcıların yakınlarında gerçekleşen canlı etkinlikler için bildiriler gönderiyor.

Yeni özellik etkinlikler için özel bir hashtag listeliyor. Bu sayede Twitter etkinliğe olan ilgiyi ölçerken etkinlikle ilgili popüler bir iletiyi belirleyebiliyor ve etkinlik yerine olan uzaklığınızı bildirebiliyor.

Piyasada etkinlikleri keşfedebileceğiniz birçok alternatif yazılım olsada Twitter'ın bu işi çok daha basit bir hale getirecek olması kullanıcıları cezbedebilir. Bu özellik hem ek bir yazılım kullanma gereğini ortadan kaldırıyor hem de otomatik olarak sizi uyarıyor.

Eğer bir noktada çok sayıda insan toplanıyor, tweetler atıyor ve yoğun bir etkileşim oluyorsa Twitter bu durumu diğer kullanıcıları etkinlik ile ilgili bilgilendirmek için kullanıyor. Böylece etkinlikten haberi olmayan kullanıcılar bilgilendirilmiş oluyor.

Skype, Windows 8.1 ile Birlikte Yüklü Gelecek

YORUMLAR