Twitter Artık Video ve GIF'leri Otomatik Olarak Oynatmaya Başladı

Twitter Artık Video ve GIF'leri Otomatik Olarak Oynatmaya Başladı

Twitter kurumsal blog sayfalarında GIF ve video gibi formatların bugünden itibaren otomatik olarak oynatılacağını duyurdu. iOS ve web sayfası için geçerli olan bu sistemle Twitter, kullanıcıların tweet akışında daha fazla videonun yer almasını hedefliyor.

Twitter bir süredir videoları otomatik olarak oynatacağını hakkında çıkan çeşitli haberlerde satır aralarında söylüyordu. Twitter, artık hem video reklam modelini hem de kullanıcılarının daha fazla video içerik yüklenmesini ve paylaşılmasını sağlayacak yeni bir alt yapıya geçiyor.

Elbette buradaki amaç reklam gelirlerini artırmak. Öte yandan bu sistemle, Twitter sosyal mecrasının daha etkileşimli bir ağ olacağı gerçeğini de göz ardı etmemek gerek. Çok yakında Twitter uygulaması aracılığıyla video kaydetmek ve video yüklemek de mümkün olacak, böylelikle Twitter’da çok daha fazla görüntülü içeriğe rastlamak kaçınılmaz olacak.

Videonun yanı sıra GIF formatındaki resimler ve Vine videoları da Twitter sayfalarında otomatik olarak başlayacaklar. Ancak kullanıcılar ayarlar kısmından bu medya formatlarının otomatik olarak oynatılmasını kendileri düzenleyebilecekler. Böylelikle özellikle mobil kullanıcılarının kotalarını koruyabilmesi hedeflenmiş.

Twitter iOS uygulamasında ve twitter.com adresindeki web sayfalarında bu sisteme geçti bile. Ancak Android için biraz daha zaman var.

Twitter'ın CEO'su Yine Değişiyor

Artık Twitter Engellenenler Listesini Arkadaşlarınızla Paylaşabileceksiniz

Periscope Güncellendi, Artık Türkçe

YORUMLAR