Twitter Bağımlıları İçin Hashtag Tuşu Üretiliyor

Twitter Bağımlıları İçin Hashtag Tuşu Üretiliyor

İnsanın yaptığı her şeyi 140 karakter ile özetleyerek anlık bir şekilde paylaştığı dev mikro blog sitesi Twitter gün geçtikçe yeni kullanıcılar kazanıyor. Artık neredeyse herkesin bir Twittter hesabı var ve herkes hashtag adı verilen etkileşime tweet atmayı biliyor.

Hashtag, Twitter'ın geliştirmiş olduğu ve insanların aynı başlık altında tweet atarak gündemi değiştirme olayına deniyor. Klavye üzerinden "Alt Gr + Sol 3" tuş kombinasyonu ile oluşturuyor ve bu tuşlara bastığınızda "#" bu şekil ortaya çıkıyor. Aslına bakarsanız bu işaret oluştururken tuşlara basmak ufak bir zaman kaybına neden oluyor. Bu durumu görüp çare bulmak isteyen bir takım girişimci hashtag tuşu üretmeye başlayacaklar.

Hashtag tuşu, küçük ve estetik bir biçimde tasarlanacak ve bilgisayara USB bağlantısı ile bağlanacak. Bir nevi kısa yol olarak görülebilecek bu tuş sadece Tweet atarken hashtag işareti yapmaya yarayacak. Henüz geliştirme aşamasında olan bu proje için Kickstarter üzerinden bağış toplanmaya başlandı bile. Bu basit tuşun ismine ise HashKey adı verildi. Bu bağışlar sonunda eğer her şey yolunda giderse bu tuşları Twitter fenomenlerinin ve binlerce üyenin elinde görebiliriz. En az bağış miktarı 1£ olan bu sayfada Hashtag tuşu için toplamda 1,211£ aşkın bağış yapılmış durumda. Böyle giderse bağış fonu başarıyla kapatılacak ve projeyi üretme aşamasına geçilecek. Projeye destek vermek isterseniz buradan bağış gönderme gibi bir imkanınız var.

Sizce bu bağış sayfasından sonra HashKey'in çakma sürümleri üretilir mi?

Bu Ayakkabı Kendi Kendini Bağlayabiliyor!

Dünyanın İlk Akıllı Bardağı: Vessyl 

YORUMLAR