Twitter Bildiri Sistemini Geliştiriyor

Twitter Bildiri Sistemini Geliştiriyor

Sosyal medya devi Twitter çıkaracağı yeni güncelleme ile kullanıcılara daha fazla içerik farkındalığı sunacak. Yeni geliştirilen sistem mevcut bildiri sistemini daha da kapsamlı hale getiriyor. Artık Twitter herhangi biri etiketlendiğiniz tweeti favorilerine eklediğinde sizi uyaracak.

Güncelleme çok büyük bir değişiklik olarak görünmese de kullanıcıya Twitter üzerinde direkt iletişim kurma haricinde ne olup bittiğini bildirmesi açısından önemli. Bu güncelleme sayesinde insanların bizim görüşlerimiz, bulunduğumuz mekanlar veya paylaştığımız ya da içerisinde yer aldığımız resimler hakkında ne düşündüğünü kısmen de olsa anlıyabiliyor olacağız.

Twitter daha önceden de benzer şekilde Twitter üzerinde ne olup bittiği konusunda farkındalığı arttırmak için farklı geliştirmeler yapmıştı. Bu amaçla analitik hizmetlerini kullanıcılara açarak Twitter iletilerinin ne kadar iyi performans sergilediğini, kaç kişinin retweetlediğini veya favorilerine eklediğini görüntüleyebilen Twitter bu çizgiyi korumak ve geliştirmek için niyetli görünüyor.

Güncellemenin önümüzdeki ayın ortalarında kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Facebook, Tüm Kullanıcılarından Özür Diledi

YORUMLAR