Twitter Çalışanları IŞİD Tarafından Tehdit Ediliyor

Twitter Çalışanları IŞİD Tarafından Tehdit Ediliyor

IŞİD işin ucunu iyice kaçırmışa benziyor. Şimdi de sırada Twitter var anlaşılan. Bugün açıklanan haber tüylerinizi ürpertecek cinsten. Twitter'ın CEO'su Dick Costolo'nun açıklamalarına göre IŞİD, Twitter çalışanlarını öldürmekle tehdit etmiş. 

Şok haber bugün sosyal medya basınını salladı, tüm çalışanlar alarma geçti, tabii şirketin başları da öyle. Costolo ile yapılan röportajda şu şekilde notlar alınmış; IŞİD, Twitter'ı son zamanlarda etkili bir şekilde kullanıyor. İnsanlara göndermek istedikleri mesajları Twitter'dan göndermeye devam eden ve bunu iyi bir şekilde yapan IŞİD'in niyetinin kötü olduğunu ve insanları yoldan çıkartmaya çalıştığını düşünen Twitter yetkilileri, şirketin kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle IŞİD'in hesabını siliyor.

Costolo, bu şekilde kötü niyetli hesaplarının anında onlar tarafından kapatıldığını söylüyor. Bunun üzerine IŞİD, Twitter hesaplarının tekrar açılması gerektiğini, yoksa Twitter çalışanlarının suikaste kurban gideceği ile ilgili tehditler yağdırmaya başlıyor. 

Costolo, şirketle birlikte saatlerdir bu konuyu tartıştığını ve ne yapacakları konusunda hala karar veremediklerini açıkladı. Bu zor durumdan nasıl kurtulabileceklerine dair şu an hiçbir fikirleri yok.

YORUMLAR