Twitter CEO'sunun Twitter Hesabı Hacklendi

Twitter CEO'sunun Twitter Hesabı Hacklendi

Dünyanın en önemli sosyal medya servislerinden olan Twitter'ın başındaki isim olan Jack Dorsey'in Twitter hesabı hackerların eline düştü! Twitter'ın CEO'su konumunda olan Jack Dorsey'in hesabının hack saldırısı sonucu ele geçirilmiş olması oldukça enteresan bir durum; çünkü tamamen kontrolünüz altında olan bir sistem üzerinden kendi hesabınızın çalınması site güvenliği hakkında kafada soru işaretleri bırakıyor. Neyse ki hesabı ele geçiren hackerlar insaflı davranarak olayın ciddi zararlar ortaya çıkarmasına sebep olmamışlar. Jack Dorsey'in hesabı ele geçirildikten sonra hesap askıya alınmış ve atılan Twitter mesajları silinmiş.

Saldırının Arkasında OurMine Var

Jack Dorsey'in hesabına yönelik saldırıyı OurMine adlı hacker grubu gerçekleştirmiş. Suudi Arabistan kökenli gençlerden oluştuğu iddia edilen bu grup daha önceden de internet devlerinin CEO'larını hedef alan başka saldırılar gerçekleştirmişti. Bu saldırılar arasında en çok dikkat çekenleri ise Facebook kurucusu Mark Zuckerberg'in Twitter ve Pinterest hesaplarının hacklenmesi ve Google CEO'su Sundar Pichai'nin sosyal medya hesaplarının hacklenmesiydi. Bu saldırıların dikkat çeken yönü ise hesapların ele geçirilme yöntemiydi. OurMine hackerları bu isimlerin sosyal medya hesaplarına bağlı hizmetlerden faydalanarak hesaplara erişebilmişti. Jack Dorsey'in hesabına yapılan saldırıda da aynı yöntemin kullanıldığı görülüyor. OurMine Jack Dorsey'in Twitter hesabını ele geçirmek için Vine'dan faydalanmış.

Jack Dorsey'in hesabını kısa bir süre boyunca elinde bulunduran hackerlar "testing your security" yani "güvenliğini test ediyoruz" mesajını paylaşmışlar. Bu mesaj yayınlandıktan kısa bir süre sonra kaldırılmış, OurMine ise tekrar tekrar aynı mesajı paylaşmış. Yayınlanan diğer mesajlar da anında silinmiş.

OurMine'ın önceki saldırılarında Twitter hesapları kapatılmış ve attıkları mesajlar silinmişti. Jack Dorsey'e yapılan siber saldırının sebebi de Twitter'ın bu tavrı olabilir.

Bu Sefer Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hacklendi

Zuckerberg'in Ardından Eski Twitter CEO'su da Hacklendi

Mark Zuckerberg'in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi!

YORUMLAR