Twitter Çöktü! Twitter'da Bağlantı Sorunu Yaşanıyor

Twitter Çökme Sorunu

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Twitter çöktü. Twitter’a ulaşmaya çalışan birçok kullanıcı “Teknik bir sorun var.” yazısıyla karşı karşıya kaldı.

Yaklaşık 1 saat önce küçük bağlantı sorunları yaşanan Twitter, birkaç dakika önce tamamen çöktü. İnternet sitesine ulaşmaya çalışan birçok kişi, twitter.com adresine girdiklerinde teknik arıza yazısıyla karşı karşıya kaldı.

Twitter Çöktü 1

Twitter’a bilgisayarlarındaki tarayıcılar ya da akıllı telefonlar üzerinde kullanılabilen uygulama yoluyla erişmeye çalışan milyonlarca kişi, hesaplarına ulaşamadan “teknik bir arıza var” yazısıyla karşılaştılar. Sorunun bütün dünyada yaşandığı söylenirken, birçok farklı ülkeden kullanıcı, internet sitesine ulaşamadıklarına yönelik mesajlar atmaya başladı.

Sosyal medya sitesinin sunucularına dair güncel verileri gösteren Down Detector sitesinde, özellikle Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya bölgesinde büyük sıkıntıların yaşandığı ortaya çıktı. Hemen yukarıda yer alan sunucu durumu haritasında, Türkiye’de de birçok bağlantı sorununun yaşandığı açıkça görülebildi.

Yaklaşık 15 dakika süren bağlantı problemlerinin neden kaynaklandığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmazken, birçok kullanıcı çökmenin DDoS saldırısı sonucu olmuş olabileceği yorumunu yaptı. Konuyla ilgili Twitter’ın resmi açıklaması beklenirken, bağlantı sorunlarının devam edebileceği söylendi.

Twitter Çöktü 2