Twitter Etiketlerinde Büyük Değişim

Twitter Etiketlerinde Büyük Değişim

Dünyanın seslenişi haline gelen Twitter hashtag'leri, tek bir konu üzerine milyonlarca kişiyi toplayabiliyorlardı. Bu hashtag'ler zaman geçtikçe kısa kelimelerden oluşmaktan çıkıp bir sesleniş biçime dönüştüler. Twitter kullanıcıları içinde bazen bu hashtag'leri anlamadan kullananlar hatta hiç kullanmayanlarla karşı karşı kalıyorduk. Çoğumuzun kullanmadığı bu hashtag özelliği için yeni bir yöntem için Twitter hazırlıklıkları başlattı.

#mutlubiryasamicinagaclarikoruyalim gibi uzun hashtag'ler iç içe girmiş kelimeler olduklarından okunmaları zor olabilmekteydi. Bunların yanı sıra bu kadar uzun olmayıp yukarda yazdığımız hashtag'in kısaltılmış #mbyiak hali ne anlam ifade ettiğini hiç anlayamadığımız kelimelere dönüşüyordu.

Twitter yeni değişimi anlaşılmayan hashtag'leri çözüme kavuşturuyor. Kullanıcılar anlamadığı hashtag'leri arattığında,  hashtag'ın anlamını, hashtag kısaysa açılımını ve hatta hashtag'ın kim tarafından başlatıldığını gösterecek. Hashtag kullanmayan kullanıcılar "hashtag kim tarafından başlatıldı" özelliğini kullanmaya başlayabilirler. Bu özelliğin gelmesiyle Twitter kullanıcılarının daha çok hashtag kullanmalarını bekliyoruz. Yapılan bu değişim halen test aşamasında olduğundan kullanamıyoruz. Test aşamasının erken bitirmeleri ve yakın zamanda kullanmaya açılarak anlaşılabilir hashtag'leri kullanmaya ve anlamaya başlama ümidiyle bekliyoruz.

Pinterest Mesajlaşma Özelliği Yayınlandı

YORUMLAR