Twitter Fotoğraf Filtreleme Özelliğini Açtı

Twitter Fotoğraf Filtreleme Özelliğini Açtı

Twitter hızlı bilgi paylaşımının en gözde adreslerinden bir tanesi ve son günlerde sadece yazı değil, aynı zamanda fotoğraf içeren tweetler de hiç olmadığı kadar popüler hale geldiler. Ancak dün Instagram Twitter'da Fotoğraf Görüntülemeyi Durdurdu yazımızda Instagram’ın Twitter içerisinden Instagram fotoğraflarının direkt olarak görüntülenmesini engelleyerek kendi web sitesini ziyarete kullanıcılarını mecbur bıraktığını duyurmuştuk.

Daha sonra Twitter'ın Filtreleme Sistemi Bu Yılın Sonunda Aktif Olacak diyerek 2012’nin sonuna kadar Twitter’ın kendi fotoğraf filtreleme sistemini devreye sokacağını daha henüz duyurmuşken Twitter bir sürpriz gerçekleştirdi ve bugün Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefon kullanıcıları için hazırladığı uygulamayı güncelleyerek fotoğraf filtreleme özelliğini aktif hale getirdi.

Fotoğraflarınızı Twitter’da filtrelemek için tek yapmanız gereken tweet atmadan önce karşınıza çıkan fotoğraf çekme veya kayıtlı fotoğraflardan birini seçme butonlarına basmak. Resminizi tweetinize eklemeden hemen önce aşağıda görebileceğiniz filtreleme ekranı karşınıza gelecek. Burada filtrenizi uyguladıktan sonra tamam tuşuyla işlemi sona erdirebilirsiniz.

Twitter’ın fotoğraf filtreleme özelliğinde şimdilik sadece 8 adet filtre yer alıyor ve bunun yanında resminizi kırpma ile otomatik ışık dengesi özellikleri mevcut. Henüz Instagram’da yer alan filtreleme seçeneklerine pek rakip olabilecek düzeyde değilse bile Twitter’ın ilerleyen güncellemelerinde bu çeşitlilik ve özelliklerin daha da artmasını bekliyorum.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

YORUMLAR