Twitter Gereksiz Bildirim Sorununu Çözecek Bir Güncelleme Yaptı

Twitter Gereksiz Bildirim Sorununu Çözecek Bir Güncelleme Yaptı

Popüler mikroblog sitesi Twitter, milyonlarca kullanıcısı için yeni güncellemelerini peş peşe yayınlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bazı değişiklikler ile ilgi çekmeyi başaran Twitter, bu sefer bildirim seçeneklerinde düzenleme yaptı.

Twitter'da anlık olarak milyarlarca mesaj atıldığı için bir süredir bildirim sistemi oldukça sorunlu çalışıyordu. Şirket kullanıcılarının şikayetleri sonucunda gereksiz bildirimleri önleyebilmek için çalışmalara başladı. Kısa bir çalışma sonucunda Twitter, kullanıcılarına bildirim özelleştirme imkanı sunacak. Bu sayede bildirim almak istediğiniz kullanıcıları siz belirleyeceksiniz. Telefonunuzu her açtığınızda karşınıza çıkan gereksiz bildirimleri artık görmeyeceksiniz.

Twitter'ın çılgın projelerinden birisi olan kalite filtresi sayesinde kullanıcıların hesapları daha düzenli bir hale getirilebiliyor. Kullanıcı, kalite filtresini aktif ettiği zaman gereksiz paylaşımları görmüyor ve daha önemli tweetlere ulaşabiliyor.

Twitter’ın bu yeni özelliği karşılıklı olarak takipleşen kullanıcılar için geliştirilmiş. Yani bu sayede birbirini tanıyan kişilerin bildirimleri telefona iletilecek. Bu da daha düzenli bir bildirim sistemi oluşturmak için oldukça yeterli bir sistem.

Twitter'da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır?

YORUMLAR