Twitter Gömülü Tweet'lerin İçerdiği Resimleri Büyüttü

Twitter Gömülü Tweet'lerin İçerdiği Resimleri Büyüttü

Twitter, Facebook'un gömülü paylaşımlarına fotoğrafları eklemesinden 2 ay sonra, Twitter üzerinden yapılan gömülü içerik paylaşımı özelliğine fotoğrafları daha büyük görmenizi sağlayacak güncellemeyi yaptı.

Blog üzerinde açıklanan yeni gömülü tweet özelliği, bir örnek gösterek açıklandı. Yeni özellik sayesinde kendi bloğunuzda veya sitenizde paylaştığınız twitter içeriği, barındırdığı resim ile birlikte gelecek. Ayrıca resmi yüksek çözünürlükte ve rahatça görebilmemiz için boyu gayet büyütülmüş durumda. Bununla birlikte atılan tweet'in yazı boyutları ile de oynama yapan Twitter, yazılanın resmin gölgesinde kalmaması için yazıları kalınlaştırdı.

Paylaşımda bulunulan Twitter içeriklerinin daha rahat görünmesini sağlamak amacıyla yapıldığını belirten Twitter yetkilileri, Facebook ve Instagram'ın geçtiğimiz aylarda çıkardığı ve Facebook şirketine çeşitli pazar frırsatı sunan özelliğin aynısını uygulamaya geçirdi.

Twitter'ın yaptığı hamle ile hem Facebook hem de Twitter, gömülü içerik paylaşımlarında eşit hale geldi diyebiliriz. Her iki popüler sosyal medya sitesininde içerikleri ile gömülü paylaşım yapıldığında, içeriğin barındırdığı fotoğraf gayet büyük boy olarak karşımıza çıkarak dikkatleri çekecek. Facebook, bu özelliği reklam kampanyalarındak gelirini arttırmak için yaparak bunda da başarılı oldu diyebiliriz.

Sizde Twitter üzerinde beğendiğiniz tweet'leri kendi bloğunuzda veya başka siteler üzerinde paylaşımda bulunuyorsanız, Twitter'ın bu yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Instagram Mobil Uygulaması için iOS 7 Güncellemesini Yaptı

YORUMLAR