Twitter Güvenliği Daha Sıkı Hale Getiriyor

Twitter Güvenliği Daha Sıkı Hale Getiriyor

Twitter'ın son dönemlerde yaşadığı çeşitli siber saldırılar nedeniyle büyük bir güven kaybına uğradığı ve pek çok basın kuruluşu, şirket ve şahsı mağdur ettiği bir gerçek. Özellikle dün gerçekleşen ve Associated Press'in Twitter hesabının hacklenmesi ile ortaya çıkan olayda Beyaz Saray'a bir saldırı düzenlendiği ve Barack Obama'nın yaralı olduğu bilgisi haber ajansının Twitter hesabından atılmıştı ve borsalar bir süreliğine tepetaklak olmuştu.

Teknoloji blogu Wired'ın aktardığı bilgilere göre Twitter bu güvenlik sorunlarının önüne geçebilmek için daha sıkı bir giriş sistemi üzerinde çalışıyor ve özel çözümler konusunda deneyimli mühendisleri işe alıyor.

Google ve Facebook gibi bir çift katmanlı giriş sistemi planlayan Twitter'ın özellikle saldırılara hedef olan doğrulanmış (verified) profilleri korumayı planladığı ve şirket imajına zarar veren bu tip olayların önüne geçmek istediği bilgisi mevcut. Zira son zamanlarda Microsoft da kendine ait bir güvenlik mekanizmasını devreye sokarak bu konudaki riskleri bertaraf etmeye çalışıyor.

Samsung zihinle kontrol edilen tablet geliştiriyor

YORUMLAR