Twitter Güvenlik Merkezi Artık Türkçe Konuşabiliyor

Twitter Güvenlik Merkezi Artık Türkçe Konuşabiliyor

Sosyal ağ Twitter’da şikayet bildirimi yapılabilen ve güvenlik hakkında detaylı bilgi alınabilen Twitter Güvenlik Merkezi, Türkçe dil desteği vermeye başladı.

Hepimiz kabul etmeliyiz ki, sosyal medya yanlış, eksik ya da hatalı bilgilerin de yayıldığı “dezenformasyonun” ve siber kabadayılığın hızla yayıldığı bir mecra haline geldi. Facebook üzerinde bu tarz durumlar için hızlı ve etkili şikayet araçları yer alıyor. Ancak Twitter bu konuda Türkiye’de bu açığı uzun süredir görmezden geliyordu.

Twitter artık bu gidişe bir son vermeye karar verdi ve sosyal ağ içerikleriyle ilgili şikayetlerin yapılabildiği ve güvenlikle ilgili bilgilerin alınabildiği Güvenlik Merkezi’ne Türkçe dil desteğini getirdi. Böylece birçok dilde hizmet veren Twitter Güvenlik Merkezi, artık Türkçe dil desteği de vererek kullanıcıların şikayet ve bildirimlerine anında çözüm bulabilecek. Kullanıcıların merak ettiği dijital güvenlik sorularının cevapları, Türkçe sunulan Güvenlik Merkezi’nde bulunabilecek. Twitter güvenlik merkezi safety.twitter.com adresinde hizmet veriyor.

Twitter Windows 10 Uygulamasını Güncelledi

Twitter Artık Direkt Mesaj Geldiğinde Size Bildirim Gönderecek

YORUMLAR