Twitter Hesaplarınızı Kontrol Edin, Çalışıyor mu?

Twitter Hesaplarınızı Kontrol Edin, Çalışıyor mu?

Bugün pek çok Twitter kullanıcısı sosyal mikro blog sitesinden bir ileti aldı. Bu ileti hesaplarının kilitlendiğine dair bir bildirimdi. Bir anda Twitter üzerinden on binlerce kullanıcı hesaplarına ulaşamadı. Ancak sorun şimdi çözülmüş gibi duruyor. Bu engellemenin neden kaynaklandığı hakkında bir açıklama yapılmadı. Ancak kullanıcılar pek çok olasılığı yine Twitter üzerinden paylaşıyorlar. Kimi kullanıcı çok twit attığı için bloke edilmiş olabileceğini düşünürken, bazıları da 'Follow back' özelliğinden kaynaklanabilecek bir sorun yaşadıklarını savunuyor. Öte yandan engellenen hesap sahiplerinin çoğu hiçbir yanlış yapmadıklarını, rutin Twitter günü geçirirken birden engellendiklerini söylüyorlar. 

Twitter'ın kullanıcılara gönderdiği iletide ise 'Twitter kurallarını ihlal ettikleri' iddia edilen kullanıcılar bir süre neye uğradıklarını şaşırdılar. Bir süredir Twitter hesaplarına saldırılarda bulunulduğu, hatta bu saldırılardan Twitter CFO’su Anthonoy Noto’nun da payına düşeni aldığı iddiaları vardı. Bundan dolayı Twitter’ın bir güvenlik düzenlemesi yapmış olması da olasılık dahilinde görünüyor. Ancak kullanıcıların tepkisi bir anda çığ gibi büyüyünce Twitter bu hesapları tekrar açmaya başladı ve bir özür mektubu göndermeyi de ihmal etmedi. 

Twitter 'sizi engelledik kusura bakmayın' mesajının ardından 'Bir sorun yaşıyoruz yanlışlık üzerinde mühendislerimiz çalışıyorlar' iletisiyle kullanıcılarını bilgilendirdi. 

Twitter Instagram'dan Bıktı

Kaçırmamanız Gereken Twitter İpuçları

Twitter Hesabımı Nasıl Silerim?

YORUMLAR