Twitter'ın Aktif Kullanıcı Sayısındaki Düşüş Sürüyor

twitter kullanıcı sayısı 1

Bugün itibarıyla üçüncü çeyreğe dair verilerini yayınlayan Twitter, aylık aktif kullanıcı sayısına dair önemli bilgiler paylaştı. Ünlü sosyal medya sitesi, bir önceki yıla göre aynı çeyrekte 9 milyon aktif kullanıcısını kaybettiğini belirtti.

Geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada toplamda 335 milyon aylık aktif kullanıcısı olduğunu aktaran Twitter, 2018’in üçüncü finansal çeyreğinde bu sayısının 326 milyon olduğunu söyledi. Toplamda 9 milyon kullanıcısını kaybeden Twitter, uzun bir süredir her finansal çeyrekte aktif kullanıcı sayısında düşüş açıklıyordu. Buna rağmen yapılan son açıklama, tek seferde en çok kaybın yaşandığı dönem olarak kayıtlara geçti.

Aylık kullanıcı sayısında düşüş yaşamasına rağmen Twitter, günlük kullanıcı sayısında artış sağladı. Yine geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında internet sitesinin günlük kullanıcı sayısında yüzde 9’luk bir yükselme gösterdiği anlaşıldı.

twitter kullanıcı sayısı

Üç ayda 758 milyon dolar

Twitter’ın açıkladığı detaylar arasında en çok ilgi çekeniyse gelirler oldu. Geçtiğimiz üç ay içerisinde elde ettiği geliri 758 milyon dolar olarak açıklayan Twitter, analizlerin tahminlerinin çok daha üstünde gelir elde etmiş oldu. Vergileri ve giderle çıkarıldığındaysa internet sitesinin üç aylık dönemde net karı 106 milyon doları gördü.

Gelirlerin büyük bölümünü reklamlardan elde ettiğinin altını çizen şirket, 758 milyon dolarlık gelirin 650 milyon dolarını reklamlardan kazandıklarını açıkladı. Yine geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında gelirlerde yüzde 29’luk artış sağlandığı kaydedildi.