Twitter'ın Sahibi Jack Dorsey’in Twitter Hesabı Çalındı

Güvenilir olduğunu düşündüğümüz birçok platform aslında sanıldığı kadar güvenilir olmayabilir. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak bilinen Twitter ilginç bir şekilde hacklenme girişimine uğradı. İşte haberimizin detayları.

Twitter üzerinden çeşitli Tweetler atan kişi sayısı oldukça fazla ve bu kişilerin sayısı giderek artıyor. Ne kadar kontrolsüz bir büyüme gibi görünse bile aslında durum pek öyle değil. Twitter üzerinden yapılan işlemler bazı güvenlik açıklarına sahip. Twitter'ın sahibi Jack Dorsey Twitter hesabının hacklenmesi ile şoka uğradı.

Hacker grubu farklı bir yöntem denedi

Normal şartlarda herhangi bir sosyal medya platformunu ele geçirmek isterseniz o platforma saldırıda bulunursunuz. Ancak bu defa işler biraz daha farklı gerçekleşti. Hacker grubu Cloudhopper kullanarak kısa mesaj yoluyla tweet attılar.

Hatırlayacağınız üzere twitterda, internet bağlantısı olmadığı zamanlarda kısa mesaj üzerinden tweet atma gibi bir sistem geliştirmişti. Hacker grubu bunu kullanarak Twitter'ın sahibinin hesabını ele geçirmeyi başardı. Böyle bir durumun ortaya çıkması üçüncü taraf kullanımların olumsuz etkiler ortaya çıkarabileceğini gösterdi.

Bu olay üzerine bazıları Twitter hesabını kapatmak istediğini ifade etti. Eğer Twitter, güvenlik önlemleri almazsa muhtemelen bazı kayıplar yaşayacaktır. Peki sizce de Twitter yeterince güvenlik önlemi almıyor mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.