Twitter Instagram'dan Bıktı

Twitter Instagram'dan Bıktı

Twitter'ın resmi uygulamalarını kullanan üyeler, 2012 yılından bu yana Instagram fotoğraflarını görüntüleyemiyorlar. O sıralarda Instagram eklenen fotoğrafların Twitter'da kart olarak yayınlanmasını durdurmuş, sadece bir link yayınlanmasına izin vermişti.

Bu yöntemle Twitter kullanıcıları ya bu linki tıklayarak, ya da üçüncü parti uygulamalar kullanarak resimleri görüntülüyorlardı. Aradan geçen birkaç yıl içinde oldukça ünlü isimler Instagram fotoğraflarını Twitter'da paylaşmaya devam ettiler. Bu sayede takipçilerine ulaşmayı daha mantıklı buluyorlardı. Milyonlarca Twitter kullanıcısıyla fotoğraflarını Instagram üzerinden paylaşan ünlü isimler artık Twitter'ı çok yormaya başladı. Kısaca Twitter bu durumdan hiç hoşnut değil.

Twitter, Instagram üzerinden fotoğraf paylaşan ünlülere, Twitter'ın kendi uygulamalarını kullanmaları için ikna turlarına başladığı hakkında çeşitli kaynaklarda haberler çıkıyor. Twitter bu uygulamalar kullanılmasının daha başarılı bir kullanıcı deneyimi gelişmesine olanak sağlayabileceğini savunarak fotoğraf paylaşımının Instagram üzerinden yapılmamasını rica ediyor. 

Twitter kimseye doğrudan 'Instagram'ı kullanmayın'demiyor ancak kendi uygulamalarının daha kolaylıkla kullanıldığını ve takipçilerin bu paylaşımları anında görebileceklerini ikna etmeye çalışıyor. Aktif kullanıcı sayısı Twitter'dan fazla olan Instagram'ın sosyal ağ devini rahatsız ettiği belli. Bu fark Twitter yönetiminin umurunda olmasa da, milyonlarca takipçisi olan ünlüler Instagram'dan vazgeçmeyi büyük olasılıkla düşünmüyorlar. 

Twitter Nedir?

Twitter Redhack'i Sansürledi!

Twitter Etiketlerinde Büyük Değişim

YORUMLAR