Twitter iOS Uygulamasından '@' İşaretini Yanlışlıkla Kaldırdı

Twitter iOS Uygulamasından '@' İşaretini Yanlışlıkla Kaldırdı

iOS kullanıcıları son günlerde Twitter uygulamasında bir farklılık gördü mü bilmiyorum, bir yanlışlık sonucu Twitter'ın yeni denediği bir özelliği kazanmış olabilirsiniz. Demek istediğim, resmi Twitter iOS uygulamasında '@' işaretinin kalktığını görürseniz şaşırmayın, kısa süreli bir deneyin ortasında kaldınız ve her şey eski haline döndü. 

Twitter'ın resmi iOS uygulamasını kullanıyorsanız, geçtiğimiz gün eksikliğini hissedeceğiniz bir şeyle karşılaşmış olabilirsiniz. Birine cevap vermek ya da konuşmak için kullandığımız @ işareti kalktı ve yerine aşağıdaki fotoğrafta bir örneğini göreceğiniz "Replying to bilmemne" geldi. Tabi bunun sebebi daha sonra anlaşıldı. Twitter, @kullanıcıadı artık karakter sayısına etki etmesin diye böyle bir yöntem denemiş ve bunu yanlışlıkla bütün kullanıcılara yansıtmış. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Twitter Destek ekibi, "Bugün, yanıtlarda için yapılan bir değişiklik, kısa süreliğine bütün iOS kullanıcılarına gönderilmiştir. Sorun yok, faydalı geri bildirimler alıyoruz, yani sizi dinliyoruz" şeklinde konuştu. 

Bir efsane son bulur mu bilmiyoruz ama "@kullanıcıadı" internet tarihine adını altın harflerle çoktan yazdırdı. 

Twitter Artık Mobil Üzerinde Moments Özelliği Sunuyor

Trump’a Karşı Koyan Bir Tek Twitter Oldu, Müslümanları Fişlemeyi Reddetti

YORUMLAR