Twitter iOS ve Android Uygulaması 3.8 Sürüme Güncellendi

Twitter iOS ve Android Uygulaması 3.8 Sürüme Güncellendi

Twitter özellikle iOS ve Android mobil cihazlardaki uygulamalarının yeterince işlevsel olmaması nedeniyle eleştiriliyordu. Zira bunu destekleyecek şekilde, pek çok kullanıcı resmi Twitter uygulaması yerine üçüncü parti üreticilerin hazırladığı, daha kolay kullanılır ve işlevsel Twitter uygulamalarını tercih ediyor ve bu da Twitter’ın rahatsız olmasını sağlıyor.

Anlaşılan o ki Twitter daha işlevsel bir mobil uygulama sunarak kullanıcıları kendine çekmeye çalışıyor. 3.8 adlı yeni sürüme güncellenen iOS ve Android uygulamalarında artık tweetler içinde arama yaparken çok daha iyi sonuçlar elde etmek mümkün oluyor. Son gelen daha eski tweetleri görme özelliğinin yanına arama sonuçlarında “top tweets” yani en iyi tweetler özelliğini de ekleyen Twitter böylece arama sonucunuzdan daha fazla verim almanızı sağlamak istiyor.

Keşfet” sekmesi de uygulamadaki yeniliklerden payını alıyor. Bu bölümde daha da akıcı ve yumuşak hale getirilen animasyonların yanında artık tweetlere verilen cevapları daha detaylı olarak görebiliyorsunuz. 

Ayrıca iOS işletim sistemli iPhone ve iPad’ler için ayrı bir kaç yenilik daha mevcut. Artık Twitter zaman tünelinizden bir linke tıkladığınızda, web sitesinin görünümünün altında tweet görünmeye devam edecek. Yani bir yandan video izlemek, blog yazısı okumak, bir yandan da paylaşım gerçekleştirmek mümkün hale gelecek.

iOS cihazlardaki otomatik tamamlama özelliği de geliştirilenler arasında. Artık etiket, konu veya kullanıcı adı yazarken çok daha fazla otomatik tamamlama seçeneği karşınıza çıkacak ve bu özellik daha doğal, gerçek zamanlı oluyormuş hissi verecek.

Google+ profil sayfalarında büyük değişiklik!

YORUMLAR