Twitter Konum Bildirme İşini Yeni Detaylarla Foursquare'e Devretti

Twitter Konum Bildirme İşini Yeni Detaylarla Foursquare'e Devretti

Twitter üzerinden isteğimize göre konum bilgilerimizi paylaşıyorduk. Bu bilgiler GPS üzerinden taranıyor sonra iletinin geldiği bölgeye göre tweet’lerin altında yer alabiliyordu. Artık bu işi çok farklı biçimde Foursquare yapacak.Konum bilgisi paylaşma artık Twitter’ın kontrolünde olmayacak. Twitter ve Foursquare arasındaki yeni bir sözleşmeyle bu işi artık Foursquare üstleniyor. Bundan böyle. tweet bilgileri altında Foursquare’den çekilen mekan bilgisini isteğe göre paylaşma özelliği geliyor. Yani Tweet’lerimizi hangi mekandan attığımız artık iznimiz dahilinde paylaşılabiliyor olacak. Böylelikle konum bilgisi ile mekan bilgisi birleşmiş ve zenginleşmiş olacak.

Burada küçük ama önemli bir detay daha var. Twitter uygulaması kullanılarak atılan iletiler hashtag gibi de kullanılabilecek. Böylece iletilerdeki mekan bilgisinin üstüne tıklanınca, o mekanla ilgili Twitter dahilindeki tüm konuşmaları da takip edilebileceğiz.

Bu durum sadece Twitter’ı mobil uygulama olarak kullananların yararlanabileceği bir özellik, web üzerinde olmayacak. Yeniliklerden Android ve iOS mobil cihaz sahipleri faydalanacaklar. Tweet içindeki mekan bilgisi ve koordinatlar tamamen Foursquare tarafından sağlanıyor olacak. Yani Swarm uygulaması üzerinden check-in yapma gibi bir özellik henüz söz konusu değil. 

Twitter 9 Yaşına Bastı, Başından Neler Geçtiğini Paylaştı

Twitter, Fenomenleri Yıldıza Dönüştüren Niche'i Satın Aldı

Twitter Kaybettiği 4 Milyon Kullanıcı İçin iOS'u Sorumlu Tuttu

YORUMLAR