Twitter Küfüre Karşı Savaş Başlattı

Twitter Küfüre Karşı Savaş Başlattı

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya servislerinden olan Twitter küfür içeren iletiler için yeni bir şikayet sistemi üzerinde çalışıyor. Twitter kullanıcılarına sunduğu düşünce paylaşım özgürlüğü sebebiyle sıkça gündemde olan bir firmaydı. Özellikle otoriter hükümetlerin üzerinde kontrol sağlamak istediği bu özellik Twitter'ın korumaya çabaladığı ve ana kuruluş felsefesi olarak gördüğü bir şey niteliğindeydi. Fakat Twitter söz konusu değişiklik ile bu özgürlüğe bir otomatik kontrol mekanizması getirmeyi amaçlıyor.

Değişiklik bir gazetecinin Twitter üzerinden tecavüz ile tehdit edilmesi üzerine düşünülmüş. Bu tehdit gazeteciye desteği ve bu tip tehditlere karşı büyük bir sanal tepkiyi de beraberinde getirmiş. Bu durumun Twitter'ın kulağına gitmesi üzerine de Twitter gerekli adımları atmak için çalışmalara başlamış.

Küfürlü iletileri şikayet etme işlemi oldukça kolay bir yapıya sahip olacak. Mobil ve web üzerinde görebileceğiniz ileti şikayet etme butonuna tıklayarak gerçekleştireceğiniz işlem sonucu söz konusu ileti incelemeye alınacak ve küfürlü içerik tespit edilirse iletiyi paylaşan hesap Twitter tarafından kapatılacak.

Özelliğin şu an iOS kullanıcılarına açık olduğu; fakat Twitter'ın bu özelliği diğer platformlara taşımaya çalıştığı paylaşılan bilgiler arasında.

Twitter mobil uygulamalarına buradan ulaşabilirsiniz:

Facebook Haber Akışınıza Odaklandı

YORUMLAR