Twitter Kullanıcılarının Yüzde 65'i Oyuncu Çıktı

Twitter Kullanıcılarının Yüzde 65'i Oyuncu Çıktı

E3 2016 için sayılı günler kala Twitter yeni kullanıcı istatistikleri yayınlandı. Yayınlanan bu verilere göre Twitter kullanıcılarının yüzde 65'lik kısmını oyuncular oluşturuyor. Bunların büyük kısmı ise konsol üzerinden oyun oynuyor.

Video oyunlarına dair en büyük etkinlik olan Electronic Entertainment Expo 2016'ya sayılı günler kaldı. Onlarca yeni oyunun duyurulacağı, belki de yeni konsolların ilk bilgilerinin verileceği etkinlik için heyecanlananlar arasında Twitter da var. Şirket, kendi blog adresi üzerinden kullanıcılarının oyunlara olan ilgisine dair yeni bilgiler verdi. Buna göre geçtiğimiz yıl boyunca Twitter üzerinden 84 milyon farklı oyun içerikli twit atılmış. Bu da günde ortalama oyunlarla ilgili 230 bin farklı twit gönderildiğine işaret ediyor. Aslında video oyunlarının diğer her şeyden daha popüler olduğu aşikar; ancak oyunlarla ilgilendiğini söyleyenlerin sayısı, toplam Twitter kullanıcılarının yüzde 65'lik kısmına tekabül ediyor. Bunların yüzde 55'i ise konsollar üzerinden oyun oynayan kişiler.

E3 konferansları sırasında çok yoğun bir twit akışı olacağını da bilen Twitter, geçtiğimiz sene yani E3 2015 sırasında günlük 740 bin twit atıldığını da istatistiklerine ekledi. Twitter kullanan oyuncu kitlesine dair de analizler yapan şirket, Twitter kullanan oyuncuların yüzde 85'nin Twitter kullanmayan oyuncuların yüzde 76'sına oranla daha fazla oyunlara daha fazla para harcadığını da saptanmış. Dahası Twitter kullanan oyuncuların, Twitter kullanmayan oyunculara göre yıllık 100 dolarlık daha fazla alışveriş yaptığı da belirlenmiş.

Diğer taraftan, Twitter üzerinden gönderilen twitlerin sayısı, yeni bir oynanış videosunun çıkmasından ziyade oyunların çıkış yaptığı günlerde daha da artıyor. Yani oyuncular, yeni videolar görmek yerine oyunu gerçekten ellerine alıp oynamak, ona göre görüşlerini belirtmek istiyorlar. Oldukça ilginç detayların olduğu bu istatistikler ise sosyal medya araçlarının gücünün önemini de bir kez daha gösterir cinsten. 

E3 2016 Konferans Saatleri Nedir? Etkinlikte Oyuncuları Neler Bekliyor?

Twitter Hesabınızı Düzenli ve Canlı Tutmanın 6 Kolay Yolu

Twitter Sonunda 360 Derece Video Desteğine Kavuşuyor

YORUMLAR