Twitter Kurumsal Şirketler İçin Özel Mesaj Gönderin Butonunu Kullanıma Açtı

Twitter Kurumsal Şirketler İçin Özel Mesaj Gönderin Butonunu Kullanıma Açtı

Uzun bir süredir şirket içindeki karışıklarla mücadele eden Twitter, Jack Dorsey önderliğinde yenilenmeye devam ediyor. Twitter'a yeni bir özellik eklendi ama eklenen yeni özellik bu sefer kullanıcıları değil kurumsal şirketleri ilgilendiriyor.

Bildiğiniz üzere internet üzerinden özellikle de Twitter üzerinden istediğiniz şirkete ulaşmanız mümkün. Şirkete ait belirli bir hizmet aldıktan sonra karşılaşılan sorunların düzeltilmesi için hemen hemen her şirketin bir "Twitter Destek" ismini taşıyan profili bulunuyor. Bu şirketler genellikle yardım isteyen kullanıcılarına "ayrıntıları DM olarak paylaşın" şeklinde bir tweet ile yanıt vermekte. Bu tweeti gördükten sonra doğal olarak iyice sinirlenen mağdurlar artık derin bir nefes alın. Çünkü Twitter bu tür tweetlerin atılmaması için şirketlere özel olarak mesaj gönderin eklentisi aktif hale getirdi.

Yeni özellikle birlikte şirketler yardım isteyen kullanıcılarına direkt bağlantı gönderebilecek. Bu sayede kullanıcılar şirketlerden adeta Whatsapp'ta konuşurmuş gibi destek almış olacak. Ayrıca en önemlisi "ayrıntıları DM olarak gönderin" gibi sinir bozucu mesajlardan da kurtulmuş olacağız. Çünkü şirketler bize DM atmamız için bağlantı verecek ve bu sayede muhatap olmamız gereken hesabın ne olduğunu bileceğiz.

Sistem yine eskiden olduğu gibi DM aracılığıyla işleyecek ama bu sefer siz hiç uğraşmayacaksınız. Bir nevi şirket size ulaşmak, bilgilerinizi almak için uğraşacak. Twitter, bu sistem ile birlikte online destek veren şirket hesaplarının sayısını arttırmayı planlıyor.

Sizce Twitter’ın bu planı olumlu sonuç verecek mi?

Twitter'a Beğeneceğiniz Yeni Bir Özellik Daha Geliyor

Twitter Artık Gif Arama ve Mesajlara Video Ekleme Seçenekleriyle Daha Eğlenceli

YORUMLAR