Twitter Mesajlarınızı 12 Dilde Daha Bilgisayarınıza İndirebileceksiniz

Twitter Mesajlarınızı 12 Dilde Daha Bilgisayarınıza İndirebileceksiniz

Bir süre önce Twitter kullanıcılarının kendi hesapları üzerinden attıkları tüm tweetleri kolayca bilgisayarlarına indirmelerine olanak tanıyan bir hizmeti kullanıma sunduğunu bildirmişti. Yeni yapılan açıklamaya göre sadece İngilizce dili için aktif olan seçenek artık farklı 12 dilde daha kullanılabilecek.

Eğer Twitter'ınızı İngilizce olarak kullanıyorsanız Settings - Request Your Archive seçeneği ile tweet arşivinize kolayca e-posta yoluyla sahip olabiliyorsunuz. Şimdi Twitter, bu aracı farklı 12 dilde daha kullanıcıların beğenisine sunarak, herkesin tweet arşivine kolayca ulaşmasını sağlıyor.

Servisin kullanıma başlamasının üzerinden birkaç ay geçtikten sonra kullanılabilecek diller arasına Norveççe, Malayca, Lehçe, İspanyolca, Hollandaca, Farsça, Fince, Fransızca, Almanca, İbranice, Hintçe, Macarca dilleri de eklenmiş oldu. Twitter'ın tweet arşivlerini e-posta aracılığıyla sahip olmanıza olanak tanıyan aracın destek verdilği dillerin arasına Türkçe'nin eklenmemiş olması gerçekten birçok Türk kullanıcıyı üzmüş olabilir ama ayarlar menüsü altından dil seçeneğini İngilizce'ye çevirerek isterseniz tweet arşivinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Twitter'ın yakın zaman içerisinde tweet arşivlerini dışarı aktarmamıza olanak veren aracı için farklı dillerde de destek vereceğini söyleyebiliriz. Umuyoruz ki yakın zaman içerisinde Türkçe dil desteğine de yer verilir.

Windows 8 Kullanıcıları Memnun

YORUMLAR