Twitter Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Düğmesi Eklendi

Twitter Mobil Uygulamasına Canlı Yayın Düğmesi Eklendi

Geçtiğimiz yıl Periscope'u kendi bünyesine dahil eden Twitter, mobil uygulamalarını güncelleyerek "canlı yayın" düğmesini uygulama arayüzüne dahi etti. Bundan böyle Twitter'da tek tık ile canlı yayın yapmak mümkün olacak.

Son günlerde yaptığı güncellemelerle kullanıcıların büyük beğenisini kazanan Twitter, bu sefer sahibi olduğu Periscope'u yükseltecek bir özellik ile karşımıza çıktı. Twitter'ın mobil uygulamalarına son güncelleme ile birlikte "canlı yayın" düğmesi eklendi. Bu düğme ile Twitter ana uygulamasından direkt olarak Periscope geçiş yapılabilecek ve anında canlı yayın başlatılabilecek. Böylece Periscope'un daha etkin bir şekilde kullanılması da sağlanmış olacak. Twitter, basit gibi görünen bu eklenti ile Facebook Live karşısında ayakta durmaya çalışacak.

Twitter "canlı yayın butonu" nasıl çalışıyor?

Canlı yayın akımını ilk olarak kullanıcıların yaptığı canlı yayınları zaman akışında göstermek yoluyla yayan Twitter, şimdi de canlı yayın alışkanlığını arttırmak için Twitter uygulamasının içerisine canlı yayın butonu ekledi. Tweet atarken karşımıza çıkan bu yeni butona tıklandığı zaman Periscope uygulaması açılıyor ve anında canlı yayın sağlanıyor. Eğer Periscope uygulaması yoksa indirme sayfasına yönlendiriliyor. Yeni eklenen buton, ileride Periscope uygulamasının tamamen Twitter uygulamasına gömüleceği ihtimalini de akıllara getiriyor. Öte yandan canlı yayın düğmesi Android ve iOS uygulamalarının son güncellemeleriyle birlikte kullanıcılara sunulmuş durumda.

Geçtiğimiz günlerde SoundCloud ile ortaklık yoluna giden Twitter, son günlerde yaşadığı finansal krizden kurtulup tekrardan liderliğe oynayacak gibi görünüyor.

Acılı Bir Baba Facebook, Twitter ve Google’a Karşı Savaş Başlattı

Twitter Müzik Servisi SoundCloud'a 70 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı


YORUMLAR