Twitter Müzik Servisi SoundCloud'a 70 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Twitter Müzik Servisi SoundCloud'a 70 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

İki yıl önce SoundCloud'u satın alma girişimlerinde bulunan ancak başarısız olan Twitter, bu sefer SoundCloud ile ortak çalışma yolunda ilerliyor. Twitter'ın SoundCloud'a 70 milyon dolar yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Müzik piyasasından pek çok aktif kullanıcıya sahip olan Twitter, bilindiği üzere uzun süredir Müzik piyasasına giriş yapmak istiyordu. Bu istek doğrultusunda 2014 yılında SoundCloud'u satın alma girişiminde de bulunan Twitter başarısız sonuçlar elde etmişti. Aradan iki yıl geçtikten sonra Twitter'ın SoundCloud ile ortaklık yoluna gittiği ve SoundCloud'a büyük yatırım yaptığı ortaya çıktı. Yapılan ortaklık resmi olarak da doğrulandı.

Bu sefer SoundCloud'u satın almak yerine ortaklık yoluna giden Twitter, SoundCloud'a 70 milyon dolar yatırım yaptı. Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey tarafından da doğrulanan yeni ortaklık ile bundan sonra Twitter ve SoundCloud ortak çalışacak. Amatör sanatçılar arasında popüler olan SoundCloud'un şu anki değerinin de 700 milyon dolar olduğu söyleniyor. Yapılan anlaşmanın detayları hakkında henüz bir bilgi yok ancak, ortaklık ile birlikte her iki uygulamanın da etkileşimlerinde artış sağlanması bekleniyor. Yapılan ortaklık ile birlikte Twitter, djital müzik piyasasına doğrudan dahil olmuş olacak. 

Yapılan ortaklık ile birlikte her iki uygulamanın da entegre bir şekilde çalışması bekleniyor.

33 Milyon Twitter Kullanıcısının Şifreleri Satılığa Çıktı

Twitter’ın Android Arayüzü Herkes İçin Güncellendi


YORUMLAR