Twitter, Nihayet Kullanıcıların Feryadına Kulak Verdi!

Twitter, Nihayet Kullanıcıların Feryadına Kulak Verdi!

Twitter, zaman akışı algoritmasında kullanıcıları sevindirecek bir değişikliğe gidiyor. Popüler sosyal medya platformu, 2016 yılında bıraktığı kronolojik tweet sıralamasına geri dönüyor.

İki yıl önce algoritmik zaman çizelgesine geçen Twitter, ilgilenme olasılığınızın en yüksek olduğu tweetleri zaman akışınızda öncelikli olarak gösteriyordu.

Tweetleri en çok etkileşim kurduğunuz hesaplara, ilgi gösterdiğiniz tweetlere ve daha birçok faktöre dayanarak seçen ABD’li şirket, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine bu inadından vazgeçiyor.

tweet

Twitter, insanların algoritmik veya kronolojik bir zaman çizelgesi arasında hızlı bir değişiklik yapmasına olanak sağlayan bir yöntem üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Özelliğin birkaç hafta içerisinde hizmete sunulacağını söyleyen sosyal medya devi, halihazırda kullanıcıların “Önce en iyi Tweetleri göster" ayarını değiştirebileceklerini hatırlattı.

Önce en iyi Tweetleri göster ayarınızı şu adımları izleyerek düzenleyebilirsiniz:

  1. Twitter.com'da hesabınıza giriş yapın ve Hesap ayarları sayfanıza gidin.
  2. İçerik altında, Zaman akışı bölümünü bulun ve ayarı değiştirmek için Önce en iyi Tweetleri göster öğesinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni algoritma özelliği devreye girdiğinde sizleri yeniden bilgilendireceğiz. 

Twitter’ın bu kararını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın!