Twitter Önümüzdeki Hafta Facebook'un Elbisesini Giyecek

Twitter Önümüzdeki Hafta Facebook'un Elbisesini Giyecek

Twitter şu sıralar büyük bir yeniliğin peşinde koşuyor. Yeni raporlara göre Twitter'ın çehresi tıpkı Facebook gibi olacak.

Twitter son günlerin en köklü yeniliğiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şirket raporlarına göre, muhtemelen önümüzdeki haftalarda Twitter, yeniden tasarlanmış bir görünümüne sahip olacak. Bu tasarımın büyük oranda Facebook'un zaman tüneline benzediği ise söylentiler arasında. Twitter'ın kullanacağı yeni algoritmaya göre gönderiler artık kronolojik sıraya göre değil, bazı kriterlere göre sıralanacak. 

Gelen haberlere göre Twitter şu sıralarda bazı hesaplarda yeni tasarımını test ediyor. Bu tasarım büyük oranda Facebook'un zaman tüneline benziyor ve içeriklerin popülerlik sırası, etkileşim sayısı ve zamanlama kriterlerine göre listelenecek. Bu özelliğin tıpkı Facebook'taki "En yeniler" ve "Başlıca Haberler" sekmeleri gibi "opsiyonel mi?" yoksa "standart mı?" olup olmayacağı bilinmiyor. Ayrıca şirketin ünlü şefi Kevin Weil, geçtiğimiz günlerde bu tarz bir değişikliğin olacağının sinyallerini vermişti. 

Twitter geçtiğimiz yıllarda da böyle bir değişikliğin olacağının sinyallerini vermiş ve hatta ufak çapta bir çalışma da başlatmıştı. Ancak şirketin kötüye giden mali durumu yüzünden bu çalışma askıya alınmış ve reklam kampanyaları üzerine çalışma yapılmıştı. Şimdilerde ise bu özelliğin gelmesi tekrar gündem konusu. Üstelik bu sefer bu özelliğin gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Instagram'a Çoklu Hesap Kontrolü Geliyor!

Twitter, Terörle Mücadele Kapsamında 125 Bin Hesabı Askıya Aldı


YORUMLAR