Twitter, Reklam Anlayışına Yeni Bir Boyut Getiriyor

Twitter, Reklam Anlayışına Yeni Bir Boyut Getiriyor

Twitter'ın ticari kullanıcılarına yönelik getirdiği yeni özelliği sayesinde reklamlar gerçek ilgilenenleriyle buluşuyor.

Twitter’ın uzun süredir kullanılan anket özelliğini eminim biliyorsunuz. Şimdi bu özellik üzerinden 'DM' gönderebilen firmalar, sizinle direkt mesajlaşarak gerçekten ilgilendiğiniz ürünleriyle buluşmanızı sağlıyor. Örneğin, reklam güncellemesini ilk kullananlardan tekila markası Patrón, sayfası üzerinden başlattığı anketle içmek isteyeceğiniz kokteyli bulmanızı sağlayan bir anket başlatmış.


'Pool' yani havuz seçeneğini seçtiğim anda, direkt mesaj kutuma gelen adımları takip ederek, meyveli bir içki içmeyi tercih edeceğimi belirttim.

Sonunda da muhtemel beğeneceğim kokteylere 3 farklı örnekle, kendi sayfasındaki tariflere yönlendiren Patron, gereksiz diğer tüm ayrıntılardan uzak sonuç odaklı reklam özelliğini gayet güzel kullanmış.

Kapanamayan reklamlardansa, kullanıcıların meraklarını çekerek ve onları sıkmaktan oldukça uzakta olan bu yöntem sayesinde reklam sektörü boyut atlamışa benziyor. Yeni özellik hakkında Twitter, “Doğrudan Mesaj Kartı kullanan işletmeler, ilgi çekici resim veya video reklam öğeleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilir ve dört adede kadar tamamen özelleştirilebilir harekete geçirici mesaj düğmesi içerebilir." açıklamasında bulundu.

Şahsen ben soru cevap şeklinde gerçekleşen, eğlenceli görsellerle süslenmiş oyunumsu reklamları oldukça beğendim. İlk hangi Türk firma uygulamayı kullanacak merakla bekliyoruz. Sizin tahminleriniz neler?

Yeni Twitter Rekortmeni 3.5 Milyon Retweetle, Nugget Çocuk Oldu

Twitter Bir Türk Takımı İçin İlk Kez Özel Hashtag Açtı

YORUMLAR