Twitter Şiddet İçerikleri Videoları Engelliyor!

Twitter Şiddet İçerikleri Videoları Engelliyor!

140 karakterle anlık duygularımızı paylaştığımız dünyaca ünlü mikro blog sitesi Twitter, kullanıcıları için daha güvenli bir ortam oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

Twitter'da sadece yazı olarak durum paylaşılmıyor. Çeşitli şekilde videolar, resimler ve Vine'lar paylaşılıyor. Twitter bu tür paylaşımlar yaparken kullanıcıları tamamen serbest bırakmıyor bazı  kurallara uymaları gerektiğini hatırlatıyor.

Geçtiğimiz günlerde IŞİD'in saldırısına uğrayan ABD'li James Foley için Twitter bazı çalışmalar yaptı. Bildiğiniz üzere bu gazeteci mesleğini yaparken IŞİD tarafından saldırıya uğramış ve başı kesilmişti. Bunun haberini veya resmini paylaşan bazı Twitter hesapları yetkili kişiler tarafında engellendi. Twitter şiddet ve iğrenç görüntülere izin vermediğini, eğer böyle paylaşımlar olursa kullanıcı hesaplarının engelleneceğini söylüyor.

Twitter'da bu tür şiddet içerikli videoları engellemek oldukça zor. Çünkü sadece Twitter üzerinden değil Youtube gibi sitelerden de video paylaşımları yaptığınız zamanda ön izleme oluştuğu için şiddetli görüntülere rastlamamak mümkün değil. Twitter her en kadar dikkat etse de milyonlarca kullanıcıyı kontrol etmek biraz zor. Eğer sizlerde böyle şiddet içerikli paylaşımlar görürseniz şikayet etmekten çekinmeyin. 

Twitter'ın mobil uygulamaları aşağıdaki bağlantılar yardımıyla ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Vine Güncellendi, Kamerası Gücüne Güç Kattı

Galaxy Note 3 Neo'ya Android 4.4.2 KitKat Güncellemesi Geldi

SoundCloud Artık Sesli Reklamlar Yayınlayacak 

YORUMLAR