Twitter Sonunda 360 Derece Video Desteğine Kavuşuyor

Twitter Sonunda 360 Derece Video Desteğine Kavuşuyor

Popüler sosyal ağların yavaş yavaş 360 derecelik videolara kavuşmasına ayak uydurmaya çalışan Twitter, ilk 360 derecelik videoyu önümüzdeki günlerde yayınlayacak.

Gelişen kamera teknolojileri sosyal medyalarında gelişimlerine ön ayak oluyor. Popüler video paylaşım platformu kısa bir süre önce 360 derece video desteğine kavuşmuş ve hemen ardından da Facebook 360 derecelik videoları sistemine entegre etmişti. Şimdi de Twitter 360 derecelik videoları yayınlamak için girişimlere başladı. İlerleyen günlerde Twitter üzerinde de 360 derecelik videolar izleyebileceğiz. Twitter'da yer alacak ilk 360 derecelik video dün gece oynanan Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers arasında gerçekleşen NBA final karşılaşması olacak.

NBA ve Samsung gibi dünya çapında bilinen iki marka ile ortaklık gerçekleştiren Twitter, Samsung Gear 360'lar ile çekilen NBA finalini ilk olarak NBA'nın Twitter hesabı üzerinden paylaşacak. Buna göre dün gece oynanan ve serinin ilk maçı olan Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers karşılaşmasının maç öncesi ve sonrası anları 360 derecelik videolarla Twitter'da yer alacak. Burdan yola çıkarak ilerleyen günlerd Twitter'da daha fazla 360 derecelik videolar görebileceğimizi de söylebiliriz. 360 derecelik videolar hem mobil hemde masaüstü uygulamasında görüntülenebilecek.

Öte yandan YouTube'un Google VR'ı, Facebook'un Oculus Rift'i, Twitter'ın da Samsung Gear 360'ı seçmesi dikkatlerden kaçmadı.

Snapchat Günlük Aktif Kullanıcı Sayısıyla Twitter'ı Geride Bıraktı

Twitter 300,000 Dolar Ödül Dağıttı


YORUMLAR